Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudsz olyan munkakört, ami...

Tudsz olyan munkakört, ami mellett lehetne tanulni?

Figyelt kérdés
Nem baj ha csak minimálbér közeli fizetéssel jár. Voltam vagyonőr és portás is, de többnyire ezek egészen melósak voltak (Akinek volt része ilyenben csak az tudja, milyen amikor kb nyolcadik nekifutásra tudod megenni a kajádat, vagy nem tudsz még wc-re sem elmenni, stb..). Csak egyszer volt olyan vagyonőri munkám ami kedvező volt ilyen szempontból, de sajnos az hamar véget ért. Tehát olyan meló jönne jól ami alatt lehet tanulni és nem muszáj megvárni a munkaidő véget.
2019. nov. 10. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mihez értesz?


Ismerősöm pénzváltóban dolgozott és mellette egyetemre járt levelezőn. Kitűnő tanuló volt, azt mondta, a munkaideje felét olvasással tölti, mert nincs forgalom.

2019. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük csak...

19-20 éve, amikor nappalira jártam, akkor hétvégente 20 órát dolgoztam kereskedelemben

14-16 éve levelezőre jártam, akkor teljes állásban dolgoztam, mint telefonközpont kezelő egy hotelben

Idén főállású mérnök vállalkozóként újra egyetemre járok


Az ismerőseim, csoporttársaim többnyire mérnökként dolgoznak teljes állásban és levelezőre járnak, esténként, hétvégén tanulnak és péntekenként meg szabin vannak (aki maga fizeti) vagy tanulmányi szabin (akinek a cége fizeti)

2019. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Az idobeosztasodtol fugg, illetve hogy te a szabadidod hogyan osztod be. Van aki napi 8 ora herevere mellett nem tud/akar tanulni, van aki 12 oras muszak mellett levelezon megcsinal egy mernok kepzest. Allasokra lebontva nem lehet altalanositani.
2019. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem, mert a legtöbb csak diákmunkást vesz fel, aki meg nem diákot, az elvárja, hogy bármikor ugrasztható legyél és nem fog alkalmazkodni hozzád, meg a vizsgáidhoz, mert 100 nem tanuló azonnal ugrik a helyedre....


Talán próbáld meg a pizza futárkodást.

2019. nov. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Ja, és az olyan álláshirdetéseket, amiben elvárás a rugalmasság, terhelhetőség azt alapból szűrd ki, mert lefordítva annyit tesz, hogy bármikor rendelkezésre kell állnod és hétvégén kötelező a túlóra.
2019. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
(hétvégén is)
2019. nov. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Három műszakos ápolónői munka és ovis gyerek mellett jártam 250 km-re főiskolára, szóval mindent lehet, csak akarni kell.
2019. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes a kérdés, akkor jön a saját példám:

Főállás mellett érettségiztem (3 év), heti 2x 1 órával előbb leléptem a munkából, amit természetesen ledolgoztam, a szabadságom arra ment el, hogy a vizsgákra készültem, a maradék szabadidőmben is tanultam. Megvolt az érettségi, 1 év kihagyás, elkezdtem szakmát tanulni, ez már nekem lightos, mert csak 2 hetente a hétvégéimet vitte el, ezt is elvégeztem. Most belekezdtem egy másik szakmába, szintén 2 hetente hétvégéken, mindezt a napi 8 és fél órás meló mellett, mindezt 40 év felett össze tudom hozni. Szerintem a kérdező is összehozhatja, természetesen nem adnak semmit ingyen.

2019. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most bolti eladói állást keresek, ott egész sok van 6 órás, és mivel 7 nap vannak nyitva a boltok, 7 napra oszlik el a heti 30 órányi meló, így ott tudok lenni délután 4-kor a suliban.


Nem minden szak olyan, hogy elegendő csak vizsgaidőszakban meg zh-k előtt 2 nappal tanulni.

Pl mi matekból pár hét alatt átvettük a gimis anyag nem kicsi részét - másnak lehet, hogy megy az, hogy zh előtti hétvégén veszi elő, én, szégen-nem szégyen, hetente 2-3 órát foglalkoztam vele.


Plusz ez a szak olyan, hogy marhára nem elég csak a számonkéréseket teljesíteni, abból nem lesz munkahely.


Most munkanélküli voltam és úgy is nem egy nap felkeléstől majdnem lefekvésig toltam.


Lehet ócsárolni a kérdezőt, amiért nem heti 40 óra munkán felül akar tanulni.

2019. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Látom a kedves kilencedikként író érti miről van szó és nem az -"Ide nézzetek mekkora mártír vagyok, ezért nézzetek fel rám, és más is legalább ennyire szakítsa szét magát ahogyan én tettem."-típusú válaszoló.

Tipikus... ha meglátnak egy olyan kérdést, amiből egy másfajta hozzáállás sejlik ki akkor egyből úgy érzik, hogy a sajátjuk védelemre szorul és nem a kérdésre válaszolnak hanem a saját útjukat akarják mással elfogadtatni.

Nem az volt a kérdés, hogy szerintetek hogyan kellene élnem.

2019. nov. 10. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!