Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 40évesen, kisgyerekkel, munka...

40évesen, kisgyerekkel, munka mellett beválalnátok az egyetemet?

Figyelt kérdés
Most megyek vissza dolgozni. Nagyon kellene valamilyen diploma ahhoz hogy több lábon álljak. Nem biztos a helyem a cégnél.Előre Kell gondolkodni. De félek hogy nem fogom birni. Ki hogy oldotta meg?
2019. okt. 29. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

Milyen szak?

Lóvé van rá?

Gyereket van kire hagyni?

Nem lenne reálisabb 2-3 OKJ inkább?

2019. okt. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
84%

Édesanyám is pontosan ezt csinálta. Amellett, hogy van egy 4 éves kishúgom, bár majdnem 15 év van köztünk. Tehát ha kell, rám egyértelműen számíthat, hogy felügyeljem a kicsit vagy akár a házimunkában is. Emellett van egy 14 éves testvérem is, ha kell, ő is besegít. Dehát még mi is tanulunk, tehát ha szükséges, akkor nagymama szokott még képbe jönni. Az apukája is szívesen segít, csak sokat dolgozik.

Tehát a leggyakoribb megoldás nagymamánk.

Nem tudom, nálatok milyen a körülmény, de nagymama meg apuka lenne a legjobb megoldás, ha nem érsz rá. Vagy végső esetben (ha megtehetitek) egy megbízható bébiszitter. Viszont amikor teheted, tölts időt te is a gyerekeddel. Mert azért nem mindig 0-24-ben leszel lekötve.

De ha ez stabil anyagiakat nyújtana nektek, akkor minél hamarabb kezdd el, mert minél tovább halasztod, annál nehezebb lesz. Meg egyébként is jobb minél hamarabb.

Én sok sikert és kitartást kívánok ehhez!

2019. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem biztos, hogy egy diplomával előrébb leszel: attól függ, milyen cég, milyen diploma.


Lehet, egy jól fizető szakmával jobban járnál.

2019. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Vannak emberek, akik nagyon pörgősek, bírják a kevés alvást, a sok teendőt és a stresszt. Ők unatkoznának is, ha le kellene lassulniuk.

Más a heti 42,5 óra munkától úgy érzi, hogy túlterhelt, kifolyik a kezéből az idő (gyerek nélkül is).


Melyikhez állsz közelebb?


Esti tagozatot nem ajánlanék, csak levelezőit.


Mennyire könnyen tanulsz?


Van olyan szak, amit nem lehet (vagy legalábbis szerintem igen nehéz) teljesíteni úgy, ha csak a vizsgaidőszakban tanul az ember. Esetleg sok beadandó is lehet, nehezebbek is.


OKJ-ból meg kell nézni, milyet és hol.

Rettentő gyenge tud lenni, ráadásul pl heti 2 délutánt vagy minden második héten szombat és vasárnap 6-6 órát ott lenni sok időt elvesz.


Én jelenleg úgy látom, hogy talán a kétkeziek tudnak jók lenni (ha jó a képzés színvonala; ebbe nem látok bele), de az "egyetempótló" elméletibb jellegű képzések gyengék. Én a 3-at csinálom, ne menjünk bele. :D Mind a 3 harmat, bár az első kettőnél annyira demotivált voltam, hogy ez a mákom.


Van már diplomád?

Amennyiben igen, akkor MSc, szakirányú továbbképzés?

2019. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gazdálkodás menedzsment vagy emberi erőforrás. Távoktatás elsősorban. Ezt néztem ki és úgy láttam hogy ezzel sok felé el lehet indulni. Pénzügyi területen vagyok csoportvezető. Igazából osztottam szoroztam ki tudnánk gazdálkodni a tandíjat. Csak már rég voltam diák.... Mama azt mondta besegít és a férjemre is számíthatok. Csak félek. A gyerekkel is szeretnék lenni. Tanulás szempontjából csak az éjszaka maradna. Meg egy-egy hétvégi nap. A munka mellett ti ezt hogy oldottátok meg? Biztosan sokan végig csináltátok.
2019. okt. 29. 14:02
 6/14 A kérdező kommentje:
Nincs még diplomám. Az a fura hogy eddig jól boldogultam. Csak most megijedtem hogyha nem vesznek vissza vagy visszavesznek és utána leépitenek mert nincs végzettségem, az nagy pofára esés lenne.
2019. okt. 29. 14:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazából még arra lennék kíváncsi hogy megérte? A sok pénz, idő, tanulás, stressz? Mindenütt azt olvasom hogy tanulni kifizetődő. Igaz ez?
2019. okt. 29. 14:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szakma es szakterulet fuggo, hogy megeri-e. Van olyan helyzet ahol megeri, van ahol ido es penzkidobas. Neked kell felmerni a sajat szakteruleted es osszevetni a kozep illetve hosszutavu terveiddel. En villamosmernoki karon allamvizsgazok januarban, 10 eve dolgozom a szakmaban. Ha alkalmazottkent terveznek hosszutavon, nem erne meg. Sajat vallalkozas a cel 2 even belul, igy kozep tavon szamolva mar megeri.
2019. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Gazdálkodás menedzsment vagy emberi erőforrás."


3-as vagyok, javaslatom: első igen, második nem éri meg, mert annyival nem leszel előrébb vele.

Az első viszont erősíti a jelenlegi pozíciódat és máshová is jó.

2019. okt. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

A Diákhitel2 kamatmentes, elvileg 45 éves korig vehető fel, a tandíj tetszőleges része vagy egésze fedezhető belőle.


Én magamból kiindulva abszolút nem bírom, ha sok a dolgom, ha pörögni kell. Ha pl egész nap kellene tanulnom, nem is sikerül; amikor rajtam múlik, próbálom úgy beosztani a terhelést, hogy minél jobban eloszoljon.


Te tudod, hogy az ilyen helyzeteket hogyan tudod menedzselni.



Én amúgy tanulok munka mellett, bár nem gyerekkel (gondolom ég és föld a különbség), nehezen bírom.

2019. okt. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!