Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénz mire elég?

Mennyi pénz mire elég?

Figyelt kérdés
Havi 216 a nettó ahol dolgozok. Sok munkatárs kevesli, én nem. Én 26 éves vagyok, egyedülálló, a többiek zöme már idősebb gyerekes java része. Tehát 200+ ezer HUF egyetlen embernek elég de ha családod van akkor már problémás? A másik, hogy ez nyugaton van, hogy ennyit keveselnek. Keleten meg ez rengetegnek számít, én is keletről mentem oda és nem keveslem, mindig tudok félre tenni. Ha a keletieknek sokkal kevesebb a pénz akkor miért sír a nyugat Magyarországi emberek szája? 🤔
2019. nov. 13. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Én elméletileg elmaradottabb régióba lakok, fizetésem 130ezer, a 216 nettó nyilván magaslatokkal jobb lenne, de azért ez még messze nem a csúcsok csúcsa.
2019. nov. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert nyugati részen nagy eséllyel hozzászoktak a nagyobb költekezéshez. A keleti meg azért tud takarékoskodni jobban, mert rászorul arra, hogy pl. leértékelt árukat vegyen.

Én is olyan családban nőttem fel, ahol nézni kell az árakat. De ha pl. nyugati országrészben nőttem volna fel, lehet ott nem kellett volna ennyire takarékoskodni és így ezt a 200ezret keveselném.

Én is tudnék félretenni 216ból, minimum egy 60ezret és úgy, hogy kissé nézem az árakat és ugye nem egyedül élek.

Család plusz igényekkel lehet problémás...meg ha még kicsi a gyerek. Kisgyereknek kellhet pelenka. Nagyobb esetén meg lehet edzés, tanfolyam. Vagy ha az embernek nem jó bármilyen tej, hanem laktózmentes kell pl vagy mandulatej...

2019. nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kelet-Magyarországon a legtöbb helyen konkrétan mindenki próbál tisztességes életet élni a szegénység *ellenére*. Nyugatabbra már van esélyed egy alsó-középosztálybeli életre, de igazi középosztálybeli élethez ez tök kevés pénz. Ez nem elég arra, hogy havonta elmenj egy jobb étterembe, mozizz, bowlingozz, sörözz, utazz, amikor kedved tartja és időd engedi. Ennyiből eléggé meg kell nézni, hogy milyen ruhát vesz ember, kis lakást tud bérelni, sokat kell otthon főzőcskézni. Nyilván élhető, de amikor karnyújtásnyira van Ausztria, akkor ez nagyon más kontextust kap.
2019. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Somogy megye -netto 142.000 ft


Mire eleg:


szamlak (viz,villany,telefon,net- hulladekelszallitast es futest nem en fizetem-azt az ikerhaz masik reszeben elo apam-), kaja (ugy, hogy kb. fele alkalommal apamra is fozok, szoval, kaja 1.5 fore), munkaba jaras, illetve, nem sporolok kulonosebben

(nyilvan, pl. nem megyek nagynevu markaboltba ruhat venni, de egy-egy h&m-es es hasonlo kaliberu ruha belefer havonta vagy egy olcsobb (8-10e) cipo, ha epp kell- persze, nagyobb kiadas utan sporolos a honap tovabbi resze.


Ezekkel egyutt 5-15.000 kozti osszeg szokott a szamlamon maradni kovetkezo fizetesig.

2019. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

4 folyt:

pluszt tisztalkodo es tisztitoszerek stb.


ezekbol nagy kiszerelest veszek par havonta/ha elfogy.

2019. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem tudod félrerakni a fizu felét (egy átlag, szürke hónapban) akkor az kevés fizetés.

Ez lehet durvanak hangzik de szerintem nem az: kell nyugdíjra, évente nyaralásra, új hűtő, mosogatógép stb ha a régi elromlik, fogászat vagy egyéb magán doki néha, autó csere stb stb.

Hogy ehhez kinek mennyi kell az egyéni. Én nettó 400-tól tudom ezt megtenni.

2019. nov. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!