Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát, munkát válassz...

Milyen szakmát, munkát válasszak, amihez nem kell diploma, hanem egy érettségi elég?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és önálló életet szeretnék kezdeni, de havi nettó 130 ezerből nem tudok. Valahova elszeretnék menni, egy képzésre, kitanulni valamit, de nem tudom hova, fogalmam sincs. Ebben kérném a segítségeteket.

2018. szept. 9. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

önmagában az érteségi semmit nem ér


több felé elindulhatsz.

pár hónap alatt lehet olyan tudásra szert tenni amiból meg lehet élni.

Pl: hivatásos jogosítvány, buszra kamionra, targoncavezető,klimaszerelő,valami informatikai okj tanfolyam, és még sokféle képzés ami közül választhatsz


De ezek mind olyan dolgok ahol dolgozni kell, nem olyan mint a diplomások munkája...:)

2018. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nem baj ha dolgozni kell, mert sokszor nem tudok magammal mit kezdeni. A fizetés nem mindegy. :)
2018. szept. 9. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy mi érdekel és hogy hogyan lehet oda eljutni.


Mi értelme lenne most egy programozással kapcsolatos OKJt ajánlanom, amivel már lehetséges lenne, hogy elhelyezkedj, amikor téged az nem érdekel és nincs affinitásod hozzá?

2018. szept. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amit szeretek csinálni, abból nem lehet megélni. Fotózni szeretek, de az csak hobbi szinten lehet űzni, vagy kereset kiegészítésképpen.
2018. szept. 9. 16:21
 5/7 anonim válasza:
Fotósként is meg lehet élni (főleg az esküvőkből) csak ja.. Be kell futni, kell egy kis nevet szerezni, na meg nem olcsó a gép se... De van ilyen OKJ.
2018. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es: A diplomások munkájában meg nem kell dolgozni? Csak mert a munka definíciószerűen is munkavégzést=dolgozást jelent, tehát nem értem ezzel a paradoxonnal hova akarsz kilyukadni?
2018. szept. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármiből meg lehet élni és végzettség sem kell, csak egy kis találékonyság, szerencse, és jó kapcsolatok.

Döntsd el mit szeretnél csinálni, mi érdekel és próbáld meg kamatoztatni az ebben már meglévő tudásod, ha nincs ilyen, akkor pedig keress valami ehhez kapcsolódó tanfolyamot.

Korábbi hozzászóló már leírta, de megteszem én is, hogy olyat nem érdemes tanulni amihez nincs érzéked, nem érdekel, nem szereted, mert csak kínlódás és szenvedés lenne belőle. A különböző programozói, pénzügyes szakmák most a legnépszerűbbek mostanság, de ha téged ezek közül egyik sem vonz, akkor NE kezdj bele egy ilyen tanfolyamba / egyetembe! Ha van nyelvérzéked, jól beszélsz vmilyen nyelvet azzal is érdemes kezdeni valamit, mert sokszor egy jó nyelvismeret többet ér, mint bármilyen szakmai tudás.

Egyébként 130 ezres fizetés nem olyan rossz, én diplomával nem sokkal keresek csak többet.

2018. szept. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!