Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyári munka diplomával....

Nyári munka diplomával. Hogyan érdemes megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy BSc diplomám, amivel szeretnék elmenni nyáron dolgozni valahova. Szeptembertől májusig egyáltalán nem tudok dolgozni, mivel még tanulok (másik szakon, másik egyetemen) és tanítok (magánúton), ami teljesen minden időmet. Nyáron úgy érzem beleférne a munka, de csak május végétől augusztus végéig, viszont nem szeretném “beismerni”, hogy még mindig diák vagyok, mert akkor valószínűleg fele annyiért végezhetném ugyanazt a munkát. Tapasztalat: Egy cégnél diákként kerestem 800 forintot óránként ugyanazért a mérnöki munkáért, amiért utána kezdőként 2000-ret kaptam volna.

Valahogyan ki lehet ügyeskedni, hogy teljes állásba vegyenek fel 3 hónapra? Vagy ne is szóljak, csak augusztus végén mondjak fel? Egyáltalán szabályos, ha nem mondom, hogy még diák vagyok, vagy rájönnek maguk is?



2019. nov. 14. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Diplomás munkakörre értelmes helyen nem vesznek fel így.

Marad a diák és gyakornoki munka

2019. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Milyen szakon vagy? Mi teli vagyunk külföldön vendéglátásban szállodaiparban szakmaidegen diplomásokkal ( Volt mosogatóm aki pl. génsebész msc-s volt, meg töri tanártól kezdve kommunikációsig, nyelv szakosig mindenféle emberrel találkoztunk már 10 év alatt ) , akik pl nyáron a szabadságolások idejére is kijönnek helyettesíteni.


De egy vendéglátás-turizmus BA szakosnak meg eleve kötelező a 400 óra külső szakmai gyakorlat, amit itthon beszámítanak neki.


Fizetésben itthoni diplomás bért is meg tudja haladni a kezdő pozícióbeli fizetés, nem különböztetik meg a hallgatót és éves munkavállalót bérben és egyéb juttatásban sem.


Én most csinálom a második ba-s képzésem , egy bsc-s után mellette pont, mindamellett hogy a tanév ideje alatt egy itthoni saját vállalkozást is viszek.

2019. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindenképpen itthon terveztem. BSc után kezdtem el egy másik alapszakot, de mivel az elsőről megvan a papírom, azzal vállalnék valami diplomás munkakört. Ilyen esetben honnan tudnák meg, hogy amúgy emellett diák (is) vagyok? Nem vagyok köteles elárulni. Vagy nem ilyen egyszerű a helyzet?
2019. nov. 14. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Elárulni nem vagy köteles, de úgy alapból semmi értelme ennek az egésznek.

Elkezdesz állást keresni. Pont a nyári pangásban. Következetesen nem írod milyen szak, így lehet, hogy nem is túl piacképes. Valami nagy szerencsével már nyár elején közvetlenül vizsgaidőszak után találsz valamit. Felvesznek, mert benyalják a kamudumát. Tehát lesz kb. 2 hónap munkaviszonyod, ami azt jelenti, hogy két havi pályakezdő bér. Érdemi munkát nem tudsz végezni, éppen mire lejár a próbaidő, nagyjából betanulsz, felmondasz?


Persze, utólag el lehet adni majd a következő állásinterjún, hogy szakmai gyakorlat volt csak, de senki nem örül egy olyan munkavállalónak, aki kamuzik…


A tanítás mennyire fontos?

Jobban megéri a feketén korrepetálásra fokuszálni a szakmai karrier helyett? (Volt ilyen gyakornokom, egy álomvilágban élt...)


#1

2019. nov. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Piacképes az első diplomám eléggé (mérnöki), viszont sejthető, hogy nem ebben képzelem el a jövőmet, ha közben másik alapszakra járok az egyetemen. Úgyhogy ilyen szempontból nem igazán érdekel ki mit gondol rólam, csak egy kis pénzt csinálnék belőle amíg tanulok.
2019. nov. 15. 08:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor maradj a korrepetálásnál inkább szerintem...


#1

2019. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, de értékelem, hogy ennyire nem hagy nyugodni a “sorsom” :D.
2019. nov. 15. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!