Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes megpróbálni maradni a...

Érdemes megpróbálni maradni a régi munkahelyen "bértárgyalással"? Szokott az ilyesmi sikerülni?

Figyelt kérdés

Felvennének egy új helyre, jóval magasabb fizetésért.

Az új helyen rábólintottak a jóval nagyobb, bruttó 100 ezerrel nagyobb igényemre.


Viszont, a jelenlegi helyemen szeretem a csapatot, egyedül a versenyképtelen fizetés zavart.Ugyanis,a konkurensek többet adnak.



Érdemes megpróbálni magasabb bért kiharcolni.Multicégről van szó és eléggé fillérb__szók.

A fizetésemeléseket külföldről engedélyezik innen sok-sok kilométerre, olyanok, akik nem is ismerik a magyar piacot.

Esetleg megmondhatnám a jelenlegi vezetésnek, hogy van másfél hónapjuk letárgyalni a bérkorrekciómat.



Január közepén kezdenék az új helyen.


2019. nov. 14. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbát megér.
2019. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Meg lehet próbálni. Bár a multiknál általában van arra policy, h ilyet nem csinálnak. Hasonló elven, mint hogy terroristákkal sem tárgyalnak a hatóságok, nem akarnak belőle rendszert.
2019. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem esélytelen. Én is multinál dolgozom, és ahogy már korábban írták itt eléggé le van szabályozva, hogy ki mikor és mennyi béremelést kaphat. Még csak nem is a közvetlen főnököd dönti el. Na, meg ha neked megemeli ennyivel, akkor holnap bemegy az összes kollégád is.

Óvatosan ezzel. Ahol én dolgozom pont így járt egy csaj, a főnök megígérte neki a béremelést, visszamondta az új helyet. Aztán a főnökét meg jól letolták, hogy neki nem is lett volna jogosultsága év közben béremelést ígérgetni. A vége az lett, hogy a csaj maradt a régi fizetéséért. Persze ezek után már nem sokáig, de elég kellemetlen helyzet volt, a főnöknek is.

2019. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez veszett ügy, a jelenlegi helyeden nem fognak egy százassal többet adni. Viszont, ha tényleg elmész a felmondásod add be időben, mert ragaszkodhatnak a teljes idő letöltéséhez.
2019. nov. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen lehet multiknál csak úgy elérni fizetésemelést, hogy váltasz. Bekerülsz az adott helyen egy bérsávba és ott már csak minimális éves emelések vannak, pár %, 100 ezer egész biztos nem lesz. Döntsd el, mi az az emelés, amiért maradnál, ha nem is 100 ezer, ha meg nem kapod meg, azzal a lendülettel add be a felmondásodat.

Megpróbálni bértárgyalni mindenképpen megéri, a másik helyet meg vissza ne mondd, csak ha a kezedben van az aláírt munkaszerződés módosítás. November végéig azért erre van bőven idő, persze ha 30 nap a felmondási időd, még egy kicsivel több is.

2019. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
84%
Szerintem válts. Saját tapasztalatból mondom :) Én ugyan ilyen helyzetben voltam, a másik helyen sokkal többet kínáltak. A jelenlegi helyemen meg kellett "zsaroljam" őket hogy emeljenek. Végül igazából meg is adták volna két részletben, az elsőt 3 hónap, a másodikat még 3 hónap múlva. Viszont azon gondolkoztam miért kell így megzsarolni őket (már előtte, mikor nem volt másik ajánlatom, említettem hogy nagyobb fizetést szeretnék). Úgyhogy inkább a váltás mellett döntöttem. Én is szerettem a kollegákat, környezetet stb. De szerintem mindenképpen megéri váltani, ha már ez felmerült, akkor nem csak a fizetéssel van ott a baj, ha annyira imádnád a jelenlegi helyedet, bruttó 100 ezer nem annyira érdekelne. Próbáld meg, nagy baj nem lehet :).
2019. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Én is azt mondom, hogy válts. Egy multinál szerintem nem annyira rugalmasak, mint egy kisebb cégnél. Kisebb vállalatoknál beválhat a bértárgyalás, bár nekem utóbbiaknál is az a tapasztalatom, hogy amíg nem ég a talaj a lábuk alatt, addig "nincs pénz béremelésre/nincs rá jelenleg lehetőségük" válaszok érkeznek. Mikor megérkezik a felmondás, akkor legtöbbször beijednek és hirtelen mindjárt lesz pénz béremelésre. A bruttó 100 ezer forintos béremelés még nem is kizárt, viszont multi vagy nem multi, jó társaság ide vagy oda, szerintem hagyd ott őket és menj olyan helyre, ahol megbecsülnek. Ha eddig nem vették észre, hogy alacsony a fizetésed vagy észrevették, de nem zavarta őket, akkor hagyd őket a fenébe. Jó társaságot a legtöbb helyen találni.
2019. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!