Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászként külföldön?

Közgazdászként külföldön?

Figyelt kérdés

Van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy egy idehaza szerzett MSc üzleti közgazdász végzettséggel és felsőfokú angol nyelvtudással el lehet-e helyezkedni külföldön?


Teszem azt, hogy egy eleve külföldi pozícióra jelentkezem közvetlen, vagy akár egy idehaza is jelenlévő multinál kezdek el dolgozni, és úgy "kérném" át magam egy másik országbeli telephelyükre?


Van-e ennyire mobilis a közgazdász végzettség?

Ismertem egy srácot, aki mérnökként dolgozott egy japán multinál idehaza, és ő úgy ment ki az anyacéghez, hogy átkérte magát.

Közgazdászként van-e ilyenre esély, illetve egyáltalán ennyire mobilis-e ez a terület?

Jelenleg elsőéves vagyok vezszerv szakon, és a folyamatmenedzsment szakirányt tervezem választani másodévtől.



2019. nov. 20. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Kulfoldi multikhoz jelentkezhetsz, nezd meg az indeed helyi oldalait pl. Szerintem ket problema van: 1) menedzsmenthez vagy tanacsadashoz jo beszelni az adott orszag nyelvet (ha angol, ez pipa), 2) kerdeses a magyar diploma presztizse/elfogadottsaga (nem a tudas beli kulonbsegek miatt, hanem mert minden orszag a sajat diplomait szereti). Proba cseresznye
2019. nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Hat en kozgazdaszkent elmentem business analystnak (en is vezetes szervezesre szakosodtam egyebkent), most egy svajci multinal dolgozom Zurichben, szoval igen, lehet. Ja es direktben is lehet jelentkezni kulfoldi allasokra, en is igy jottem ki, bar teny, hogy igy azert sojkal nehezebb.
2019. nov. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Egy haverom a CEU-n csinálta a mestert, ő simán elment vele külföldre dolgozni
2019. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek!
2019. nov. 20. 18:21
 5/14 anonim ***** válasza:
Jobban szeretik a saját diplomát (sokan ezért a mestert külföldön csinálják) pl. Angliában angol egyetemi diploma, Németo. német, a magyar diploma kelet-európai, tudják, hogy nem túl elismert (kivéve mondjuk az orvosit, esetleg mérnökit).
2019. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha valakit erdekel a terulet, erdemes megcsinalni egy cfa chartert, azzal mar a vilagon akarhova elmhetsz. Kb 3000 eur mindent osszevetve, szoval nem draga, csak mocsok nehez :)
2019. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, ettől tartok én is egy kicsit, hogy a saját diplomát jobban szeretik, de mindenképpen meg fogom próbálni a közvetlen jelentkezést is. :)

Sajnos az nem volt opció a számomra, hogy külföldön végezhessem el a mestert.

2019. nov. 23. 11:15
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

#6:

Komolyan egy ABC teszt nehéz?


Válaszolva is a kérdésre, igen, lehet, simán felvesznek, ha van megfelelő tudásod.

2019. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért kellene nekik magyar, ha van helyi?
2021. febr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nyugaton a fő probléma az, hogy általában nincs elég helyi.
2021. febr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!