Egyetem/fősuli?

Figyelt kérdés
Turisztika szakon vagyok.4+1 éves szakgimiben vagyok. Az 5. évem végére két szakmám lesz. Turisztikai szervező és szállodai recepciós. Szeretnék a jövőben külföldön dolgozni. Érdemes lenne egyetemet elvégeznem? Vagy érettségivel meg szakmával is jól eltudok helyezkedni kint?

2019. nov. 20. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Elhelyezkedni , el tudsz.

Inkább magasabb menedzsmenti feladatokhoz jön jól, ha van diplomád is hozzá,a mihez kötelező a két szakmai idegennyelv középfokon, vagy felsőfokú nyelvvizsga is.


De léteznek pl. hotelmanagerek diploma nélkül is.

2019. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mi a cél. Ha elég a recepciós meló, akkor felesleges az egyetem. Ha egy idő után feljebb akarsz lépni, akkor már nem árt. Én későbbre hagynám a diplomát, megcsinálnám majd munka mellett, levelezőn.
2019. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 20. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!