Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudok szakmai tapasztalat...

Hogy tudok szakmai tapasztalatot szerezni fősuli/egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Szóval nézegettem az állásajánlatokat, és mindenhova elvárnak min. 2 év tapasztalatot. Viszont gyakornoki állást szinte alig látok, és oda is elvárják, hogy (ebben nem vagyok egészen biztos) már csak fél évem legyen hátra a fősuliból. Egyébként jövőre kezdek tanulni de eléggé aggasztó ez a dolog, és félek hogy nem fogok tudni állást találni.

2015. jún. 5. 16:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Jóformán csak úgy, ha megkéred, hogy dolgozhass ingyen a cégnél, és elmondod, hogy szakmai tapasztalatot szeretnél és ezt majd az önéletrajzodba is be szeretnéd írni, ezért ajánlást is szeretnél.


Ez elsőre röhejesnek tűnhet. Bár az a röhejes, hogy mindenhol elvárnak x év tapasztalatot, anélkül egy senkinek nézik az embert.


Alapból nagyon rossz, mert az órarendek bizonyos szakokat kivéve fullra telítik az összes napot, másik nagyon jó dolgo, ha minden óra katalógusos...

Ahogy haladsz előre, szerintem annál jobban tudod összerakni az órarended, és annál többet tudsz dolgozni.

De érdemes, az elején elkezdeni.


Nálunk mindennel volt probléma, órarend, katalógus, stb., és egy anyuka találta ki hogy elmegy XY helyre, és ingyen dolgozik, csakhogy diploma végére meglegyen a tapasztalat.

Aztán többen is vevők voltak erre, volt pár ember akinek fizettek is érte. Cég függő, mennyire honorálja. + Van olyat amit pl nem tudsz elkezdeni azonnal, tehát oké hogy dolgoznál de nem tudnak olyan feladatot adni, mert kevés az ismereted.

2015. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
+ másodév végén kb az évfolyam 5 %-át felvették céghez részmunkaidős állásba, nappalra, volt egy elvárás, hogyx minimum hány napot kell jönni, így egy év tapasztalat összejött.
2015. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szia köszi a választ!Erre nem is gondoltam.

Igen elsőre tényleg furcsán hangzik, hogy ingyen dolgozzak, viszont ha nincs más út akkor jobban járok, mintha nem szereznék tapasztalatot, és később emiatt nem jutnék álláshoz. Lenne még egy kérdésem. Írtad hogy ezt minél hamarabb el kéne kezdeni amivel egyetértek. Viszont szerinted ezt a kezdést, ha nem is azonnal amint elkezdek járni suliba, de mondjuk egy félév után ellehetne kezdeni?

2015. jún. 5. 17:02
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom milyen területen vagy, de a nagy cégeknél szinte kivétel nélkül akad gyakornoki program. Nekem most 2 gyakornok is dolgozik a kezem alatt, nem szakadnak bele, és ahhoz képest a fizetés sem rossz, valamint beírhatják szakmai tapasztalatnak.


Nem mondom, hogy egyszerű bekerülni ilyen programokba, és kis cégeknél valóban nem szokott lenni, de próbálkozni érdemes, ha olyan területen vagy.

2015. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
BGF nemzetközi gazdálkodáson / Corvinus nemzetközi gazdálkodáson fogok továbbtanulni, logisztikára specializálódva. Emellett érdekel még a HR-es munka és abból igen sok gyakornoki állást találtam. Valószínűleg elvárják majd hogy egy fél éve éve járjak oda, de azért megfogom próbálni :) Egyébként te mivel foglalkozol?(pusztán szimpatikus vagy és érdekel)
2015. jún. 5. 17:36
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Hát ne haragudj én BCE-s vagyok és azt kell mondjam, hogy ennél feleslegesebb szakot nem is választhattál volna. Amúgy nem tudom hol nézelődtél de gazdasági gyakornok rengeteg helyen van, ha kompromisszumképes vagy akkor nagyon könnyű jó munkahelyet találni.
2015. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megtudnád fogalmazni, hogy miért felesleges szak ez?
2015. jún. 5. 17:52
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem pedig ingyen sose dolgozz. Legfeljebb a 6 hét szakmai gyakorlat alatt ha nagyon nem talalsz mast, de inkabb akkor is olyan helyre menj ahol fizetnek. Nem baj ha minimalber, csak ne ingyen!
2015. jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Leginkább azért, mert semelyik gazdasági irányzatba sem mélyed el úgy igazán, hanem mindenből egy kicsit kapsz, ami mondjuk kevesebb karrierlehetőséget jelent a számodra mivel mindenhol a speciális dolgokat preferálják. És attól, hogy jól hangzik az, hogy nemzetközi attól még nem lesz jó semmire, ez csak a mese habbal.


Hozzátenném, hogy az ng-ről nálunk kb. a szak fele szakot váltott mert egy év után rájöttek, hogy semmi értelme sincs. Ennél még a marketingnek is több értelme van (pedig én nem tartom közgazdásznak őket), mivel egy irányba tényleg elmélyednek.

2015. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha tényleg hasztalan akkor legfeljebb váltok.

Te egyébként milyen szakon tanulsz?

Emberi erőforrás szaknak szerinted van értelme?

2015. jún. 5. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!