Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 40+ angol nyelvtanárként...

40+ angol nyelvtanárként milyen lehetőségeim lehetnek, ha váltani akarok?

Figyelt kérdés
Megyeszékhelyen élek, fiatalabb koromból van kb 4-5 éves multis asszisztensi tapasztalatom is.
2019. nov. 21. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha 40-es diplomás emberként itt kérsz tanácsot, akkor szűkösek lesznek a lehetőségek.
2019. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mire szeretnél váltani? Milyen elképzeléseid vannak a jövőre nézve? Picit konkretizáld, akkor több ötletünk lesz. Az elsővel meg ne foglalkozz, munka után ide jár ventillálni. Valószínűleg neki is váltania kellene már egy jó ideje.
2019. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Amiben van korábbról tapasztalatom, az az irodavezetés, vezetői asszisztenskedés, ami érdekel még, az a HR, de ilyen végzettségem nincs (viszont szívesen és gyorsan tanulok, mindig is képeztem magam a szakmámban is). Ami miatt ide kiírtam a kérdést, az főleg az, hogy több, mint 15 év nyelvtanári munka után 40-es éveim közepe felé van-e esélyem váltani? A felsőfokú angol mellett van egy kicsit megkopott német középfokú nyelvtudásom is, aminek frissítése már folyamatban van. A véleményetek, tapasztalatotok érdekel. A munkakeresés elején tartok még.
2019. nov. 21. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Angol-német support IT, pénzügy, HR pl.


Egy csomó multinak van már learning management részlege, akik a belső és külső képzéseket szervezik, skill matrixokat csinálnak, vagy coachingot nyújtanak a munkatársaknak. Ezek mind olyan területek, ahol kiválóan el lehet adni a tanári tapasztalatot.

2019. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bármilyenek, csak a képesítéseiden múlik.
2019. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Miert akarsz váltani?
2019. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék váltani, mert az elmúlt 8-10 évben egyre inkább úgy érzem, hogy aki ezt a szakmát lelkiismeretesen szeretné végezni, az lassan tönkre megy benne (Középiskolában dolgozom). Napi átlag 10 órát dolgozom, mivel osztályfőnök is vagyok, és szinte kizárólag kéttannyelvűs diákokat oktatok, ami rengeteg plusz munkát jelent (természetesen sok sikerélményt is). A legtöbb hétvégén is dolgozom, és otthon esténként, mert egyszerűen reggel nyolctól délután négyig, a munkaidőmben nem tudok órákra teljesen felkészülni és javítani, annyi az adminisztrációs teher, verseny felkészítés, az adatszolgáltatás, stb.… Nekem is van két gyermekem, gyakran úgy érzem, hogy már lassan rájuk nem marad időm. mint említettem dolgoztam multicégnél korábban, a férjem most is ott dolgozik, a baráti körünkből is többen. Látom a különbséget, Tudom, hogy túlóra és munka ott is van, de valahogy azt látom hogy ingyen, szívességből a szabadságunk alatt, vagy pl hétvégén tőlünk sokkal többet várnak, elvárnak, a hivatástudatra hivatkozva, ki pedig nem fizetik. Hivatástudatból pedig nem lehet megélni, a fizetésünk egyre értéktelenebb. Szeretek dolgozni, terhelhető vagyok, de ami a közoktatásban jelenleg van, abból elegem van. Mást szeretnék csinálni.
2019. nov. 23. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!