Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban célszerű minden...

Önéletrajzban célszerű minden eddigi munkahelyet felsorolni évszámokkal vagy bőven elég pl. az utolsó három, úgy, hogy csak az utolsónál írok éveket?

Figyelt kérdés
2019. nov. 22. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Mindet sorold fel, legfeljebb csak a relevánsokhoz, ami a jelenleginél hasznos lehet, írj részleteket, a többinél csak a dátum és a cégnév, beosztás.
2019. nov. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1# egyáltalán nem. Ami nem releváns, arra nincs szükség, csak magyarázkodni kellene, hosszú lesz tőle az önéletrajz, felesleges információkra nincs senkinek sem szüksége.


Ha pl. pénzügyi dolgozónak jelentkezek, de van műkörmös okj-m, cukrász munkaügyis tanfolyamom, mert ügyes vok, érdekel, stb., maszekban körmözök, akkor ezt felesleges megemlíteni, amúgy is - véleményem szerint - van egy negatív kincsengése már a műkörmös okj-nek...

De akkor is, ha pl. 3 évig benzinkutasként dolgoztam, közben meg férfiként jelentkezek bankba elemzőnek. Itt nem a szakmunka a lényeg, hanem nulla köze van a benzinkutas munkához a banki munkához.

2019. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na most ezzel az a probléma, hogy a lyukak az önéletrajzban fel szoktak tűnni, és rá fognak kérdezni...
2019. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ki szoktam hagyni néha részeket,nem szoktam teljes dátumot írni,csak évszámokat..

pl. Raiffeisen Bank,Székesfehérvár /pénztáros 2004-2010

Kis Pista Sütödéje, Budapest/helyettes 2010-2013

XY Siófok/lézengő 2014-2017

YXXX Gyékényes/napnál fűtő 2017-2019

Attól függ ,hogy hova jelentkezem és mit akarok csinálni,ahhoz igazítom,mert ahogy előttem írták, tényleg nem mindegy..és túl hosszú lenne...

Bár én volt,hogy interjún mikor vezetői pozícióra jelentkeztem, megmondtam,hogy dolgozni,kell,mert senki nem fizeti ki helyettem a számlákat,akkor ez a pozíció volt,

nem válogathattam/ és ez pozitívum volt,hogy nem csak otthon ülök és várom a sült galambot..

2019. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az elmúlt 16 évben 9 helyen dolgoztam, ebből van egy közel 4 éves időszak, mikor 5 helyen voltam közfoglalkoztatott. Volt, ahol csak 2-3-5 hónapos szerződést kaptam, 2 hely volt hosszabb.

Volt, hogy lyukasan adtam be, kihagytam ezt azt, de interjún rákérdeztek, ezért gondoltam, ha nem minden munkahelyhez írnék évszámot, csak az utolsót részletezném, akkor nincs lyuk, nincs kérdés, vagy ez túl naiv elgondolás?

2019. nov. 23. 09:42
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha lyukak vannak az önéletrajzodban úgyis rákérdeznek. Akkor már egyszerűbb beírni és odaírni, hogy határozott idejű szerződéssel voltál alkalmazva. Így nem azt gondolják, hogy te mondtál fel vagy neked mondtak fel.

2-es felsorolt okj-s végzettségeket, de itt nem a végzettségek felsorolása volt a kérdés, hanem a munkahelyeké... A nem releváns végzettségeket természetesen nem soroljuk fel a CV-ben. Ha 3 évig benzinkutasként dolgoztál, de nem írod be az önéletrajzba, csak ott lesz egy 3 éves "lyuk", akkor úgyis megkérdezik, hogy ez mi. Attól most tekintsünk el, hogy mennyire reális, hogy valaki banki elemzőnek megy utána, de ha mégis, akkor meg szerintem legkevésbé sem negatív, hogy valaki benzinkutas volt, de utána elvégzett egy egyetemet és most banki ügyintézőnek jelentkezik.

2019. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem oszd el,arra a két helyre ,ahol többet voltál,hogy ne legyen lyuk..pl. 2012-2016 ig volt

akkor egyik melód volt 2010-2013

másik meg 2013--2016 stb.vagy ha gondolod írj hónapot is..

2019. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2. vok:

azt, hogy közmunkán voltál, azt így ne írd bele, hanem ha cégnél voltál, akkor a cég nevét. Ha kistelepülésen laksz és nagyobbhoz mész dolgozni, akkor meg egyértelmű, kistelepülés, ilyen-olyan okok miatt nem mentem a nagyvárosba dolgozni, ezért kisebb cégeknél vállaltam állást, határozottat.

2019. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!