Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan nehéz normális...

Miért olyan nehéz normális munkahelyet találni?

Figyelt kérdés

Diplomával és több év tapasztalattal rendelkezem. Pár éve Budapestre költöztem, mert vidéken frissdiplomásként esélyem sem volt, mivel 99%-ban gyári biorobotokat keresnek. Nemrég munkahelyváltás mellett döntöttem a nagyobb megbecsülés (magasabb fizetés) és jobb munkahelyi légkör reményében. Kb. 10 állásinterjúval a hátam mögött kritikán alulinak érzem a helyzetet. A szakterületemben simán lehetne heti több napot otthonról dolgozni, de erről már kezdek lemondani. 10-ből 2 cégnél volt lehetőség homeoffice-ra, heti 1 nap. Sokszor a meghidetett munkakör és a feladatok nem is azonosak, sőt volt már hogy nem is azok lettek volna a feladatok, amiket meghirdettek.

Voltam az ország egyik legnagyobb infokommunikációs szolgáltatójánál is interjún, ami egyben az ország egyik legvonzóbb munkahelyeként is hirdeti magát. Gondoltam itt már modernebb felfogással bírnak, ám csalódtam: itt volt leginkább rugalmatlan a munkaidő, sőt felhívták a figyelmemet, hogy nem ritka az este 9-10-ig tartó túlórázás, magas szintű leterheltség tévén, hogy több helyről jöhetnek feladatok. Ellenben a fizetésben nem lettek volna olyan bőkezűek, inkább különböző "szabadon választható" képzési lehetőségekkel kompenzálnának.

Amelyik helyen úgy éreztem el tudnám képzelni magam (főnök normálisnak tűnt, a feladatok belefértek egy munkakörbe, a folyosón az ott dologzók nem befenyített rabszolgaként közlekedtek) itt a fizetést éreztem alacsonynak. Ezek alapján a munkahely amit le akarok váltani kiválónak mondható.

Csak én vagyok szerencsétlen hogy ilyen vállalatokat fogok ki vagy bele kellene törődnöm, hogy ez a normális: irreális elvárások, fizetetlen túlórák, hajtás, cserébe aránytalan bér? (A bérigény: tapasztalat, végzettség és munkakör alapján néhány megbízhatónak mondható oldalon néztem utána az átlagbéreknek, illetve ismertségi körben kérdezősködtem).


2019. nov. 15. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, ahol jelenleg vagy, az felfogható normálisnak, de te tökéleteset keresel és olyan a mai világban max. elvétve akadhat, ha szerencséd és/vagy protekciód akad.


Vagy jobban érzed magad és kevesebb fizuval megelégszel, vagy magasabb bérért teljesíted a magasabb elvárásokat.


Üdv. a való világban!

2019. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Miért olyan nehéz normális munkahelyet találni?"


Kérdésedre válaszolva:


mert ez a mai világ nem normális....

2019. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Barátnőm is most keres állást, 10 év multis tapasztalattal és több nyelvtudással, közgáz diplomával.

Hát, elkeserítő...a fizetés max br 400-420, de túlóra estig, amit nem fizetnek ki, rugalmatlanság, nincs home office, sok helyen a főnök se volt bizalomgerjesztő...rókaképű volt, azt mondta.


Ahol meg minden okésnak tűnt, nincs túlóra, ott meg adtak volna br 300-at, vagy be se jelentették volna...mindez Bp, 2019 év vége.

Szal nem, nemcsak Te érzed nem normálisnak a helyzetet.

2019. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

És most képzeld magad azok helyébe, akiknek nincs nyelvtudása, sem diplomája.. milyen f*s helyeken dolgozhatnak.


Ezek után tedd össze a kezedet, a 420 bruttóért meg a lehetőségért, hogy válogathatsz.


Amúgy pont azért nincs normális munkahely, mert a vállalkozások(munkahelyek) nem azért vannak, hogy te(munkavállaló) jól érezd magad. Hanem azért, hogy termeld a pénzt, minél kevesebb költséggel (alacsony fizetés), hogy a tulaj vehessen magának 4 teslát, meg 3 nyaralót a Bahamákon, + a gyerekeinek se kelljen soha megtapasztalni milyen érzés, albérletben élni és kiszolgáltatva lenni másoknak.


Nem is értem, hogy 10 éves tapasztalattal miért is vagytok leragadva a sz@ros alkalmazotti állásoknál? Simán indíthatnátok vállalkozást is. Ha más nem valami tanácsadást, jó drága óradíjért.


a legnagyobb multi a leggyökerebbek. Néztem a jelenlegi helyem tavalyi bevallását.. 8 milliárdos bevétel, 720 milliós adózott eredmény... És van képük azt mondani, hogy 450e ft az irodai világítás cserére nagyon magas árajánlat... meg, hogy sz@rul ment az elmúlt év.

2019. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

s most képzeld magad azok helyébe, akiknek nincs nyelvtudása, sem diplomája.. milyen f*s helyeken dolgozhatnak.- nem biztos, pont itt írják, hogy egy szobafestő meg hidegburkoló milliókat keres havonta...itt mindenki azt írja a mennyit keresel kérdésre, hogy min. 500ezer...ezek után egy multis közgazdász szégyellje magát, hogy br 420 a limit, amit ajánlanak neki? Vagy valaki itt nem mond igazat és a tized sem keres milliókat, aki ide ír?!



Ezek után tedd össze a kezedet, a 420 bruttóért meg a lehetőségért, hogy válogathatsz.-nem én keresek állást, egy barátnőm!

2019. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Azt javaslom ne év végén kezdj el keresni. Nyáron 700 meghirdetett állás volt professionön a szakmámban, most már csak 200 körül (Pesten). Azok az állások maradtak meg, ahol sehogy sem tudják betölteni a pozit mert vagy annyira szar, vagy nagy a fluktuáció=az is szar. Januárban, Februárban kezdj el keresni, azok már normálisabb pozik, esetleg új folyamatot hoznak be és teljesen új munkakör a cégnél. A másik még a nyári időszak, akkor a legtöbb a felmondás. Én is nemsokára kezdek el keresni,de ismerősi tapasztalatokból tudom, hogy nem annyira szar a helyzet. 350 nettót simán adnak normális,használható nyelvtudással. Vidéki nagyvárosban pl 300 nettót kapott ismerős az angolja miatt. Szerintem erősítsd a nyelvtudásodat és egy SSC-ben simán megkaphatsz 350-400 nettó között. Túlórázni pedig a cégek 90%-ánál kell,mert munkaerőhiány van. De olyan helyre semmiképp ne menj, ahol ezt nem fizetik vagy nem lecsúszható. A másik meg, hogy a legtöbb helyen te mondasz fizetési igényt és ezt ők vagy elfogadják vagy nem. Ne félj sokat mondani! Akit lehet azt átverik... Sok sikert kívánok!
2019. nov. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nem félek sokat mondani, sajnos az a tapasztalatom, hogy mindig ha sávban adok meg bérigényt, akkor a legalját ajánlják meg, hiába írom oda hogy cafetéria függő. A nettó 320-350 ezret megadnák, de a legtöbb helyen nincs cafetéria, sem egyéb juttatás, bónusz, így ezt keveslem főleg hogy év vége van, jövőre béremelés lesz a legtöbb helyen ami az új dolgozókat általában nem érinti, így kb. egy évig változatlan lenne a bérem.

Igen, nyáron nagyon sok álláslehetőség volt bánom is hogy nem akkor kezdtem el keresni, bele se gondoltam hogy később nem lesz ennyi. Most meg jön a karácsony, leállás. Minden esetre nem adom fel, csak elkeseredtem. Nem a túlórával van bajom, hanem hogy nem fizetik ki, nem kompenzálják sehogy. Pl. ha le lehet csúsztatni akkor is ok, vagy ha este otthonról megcsinálhatom akkor is, de nem tudok napi 14-15 órát az irodában görnyedni kompenzáció nélkül. És sajnos főleg a multik mentek el abba az irányba, hogy sok túlóra, ahhoz és az elvárásokhoz késpest alacsony fizetés.

2019. nov. 16. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!