Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres manapság egy...

Mennyit keres manapság egy rendszergazda? Én ezzel hova (milyen helyre) tudnék elmenni?

Figyelt kérdés

Érettségiztem és maradtam egy egy éves OKJ Rendszergazda képzésen a suliba. Ha ezt elvégeztem, hol tudnék elhelyezkedni? Ha továbbtanulnék munka helyett, mennyi pontnak felelne ez meg? Egyáltalán érne plusz pontot?

Nem tudom, megérné-e itt megállni és a szakmában elhelyezkedni, dolgozni, és azt követően továbbtanulni. Szeretnék diplomát, viszont az anyagiak jelenleg nem kecsegtetőek, ösztöndíjas pedig sosem voltam, ebből kiindulva nem érzem amgam képesnek arra, hogy az is legyek (egész életemben tartottam a 3.6-4.0 átlagom). Itt az állami támogatásos képzés sem opció, mivel mindenképp kollégiumba, albérletbe kellene költöznöm, jelenleg a középiskolát is így oldottam meg (kollégiummal).


2019. nov. 23. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan rendszergazdat aki 150et keres meg olyat is aki havi 2 milliot. De egy 1 eves okjs papirral sokra ne szamits.
2019. nov. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdés többi részére még szívesen fogadok válaszokat!
2019. nov. 23. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

"Érettségiztem és maradtam egy egy éves OKJ Rendszergazda képzésen a suliba" (itt kimaradt egy n betű...) Tehát most vagy 5.es, ha jól értelmeztem (vagy 13, ki hogy mondja)?

Hát figyelj... Leteszed a vizsgát belőle és utána elmész dolgozni. Kezdőként biztos nem fogsz 7 számjegyűt keresni, de az is valami. Írtad, hogy kollégista vagy... Ha továbbtanulsz akkor is lehetsz kolis, nem értem ez miért nem opció.

Hova szeretnél tovább tanulni? Melyik város/egyetem? Milyen szak? Nagyon elrugaszkodott ettől vagy akkor valami infós képzésre? Van olyan egyetem, amely mellett félállásban simán lehet dolgozni. Én egyetemista vagyok, látom, hogy rengetegen dolgoznak feketén vagy félállásban és tudják mellette a kötelezettségeket is teljesíteni.

Tény, hogy az albérlet drága, sokaknak megfizethetetlen, de ha tényleg közepes tanuló vagy és a leírtakból kiderült, hogy írdatlanmód lusta is, akkor kollégiumra ne számíts (persze ez sok mindentől is függ)

Dolgozz pár évet és akkor benő a fejed lágya.


Valamennyi plusz pontot adnak az OKJ-ért, de nem tudom pontosan mennyit, nézd meg a felvin.

Nem ismerem az OKJ-s képzéseket, de nincsenek ott álláshírdetések? Vagy nem mondanak semmit támpontot az oktatók hogy mi merre, hogy? Nincs gyakorlat?

2019. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ha továbbtanulsz akkor is lehetsz kolis, nem értem ez miért nem opció."

Sok helyen szinte lehetetlen bejutni a kollégiumba, vagy azért, mert túljelentkezés van, vagy szimplán hátrányos helyzetűnek kell lenni (mindkettőre tudok élő példát, két közeli barátomat).


Kérdésedre a válasz: Ezért.


"Én egyetemista vagyok, látom, hogy rengetegen dolgoznak feketén vagy félállásban és tudják mellette a kötelezettségeket is teljesíteni."

'[...]rengetegen dolgoznak feketén vagy félállásban és tudják mellette a[...]' . Nem mindenki egyforma, nem mindenki bírja ugyan úgy, "rengetegen" nem egyenlő "mindenki"-vel.


"[...]leírtakból kiderült, hogy írdatlanmód lusta is[...]" . Felettéb elképesztő, hogy azzal az irdatlan nagy pofáddal hogyan következtettél erre.


"Dolgozz pár évet és akkor benő a fejed lágya."

Miből következtetted ki, hogy eddig nem tettem? Esetleg saját magad veszed példának, hogy egy "lusta", ingyenélő embernek írtál most le?


Hogyha üres parasztkodás nélkül nem tudsz értelmes, Normális, Nem személyeskedő választ adni, ami talán a kérdésemet célozza meg, akkor csak azt nem értem, mégis minek kommentelsz?

2019. nov. 23. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát jó, de az előzőt nem :D

Akkor te meg nézz kicsit jobban körül, mielőtt valamibe belekezdesz...

2019. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!