Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én reagáltam túl? A jövőben...

Én reagáltam túl? A jövőben hogyan reagáljak, ha belefutok még egy ilyenbe? Behívtak, de csak azért, mert kíváncsiak rám.

Figyelt kérdés

Már megtörtént eset, véleményekre vagyok kíváncsi. Amikor felhívtak telefonon, elküldtem őket melegebb éghajlatra, mert számomra nevetséges és megalázó az egész.


Jelentkeztem egy állásra és be is hívtak.

Előre megörültem neki, kiöltöztem, minden.

Elmondták, mivel foglalkozik a cég, rövid bemutatkozó, stb, majd közölték, hogy igazából engem most egészen biztosan nem fognak tudni felvenni, csak kíváncsiak rám, hátha majd 2 év múlva...


Fel is hívtak nemrégiben, hogy akkor maradjunk kapcsolatban.


Két lehetőség van:

1. 2 év múlva se ebben a szakmában dolgozom. Nos, ha addig se sikerül elhelyezkednem benne, akkor vagy átképzem magam, ha lesz erőm, pénzem vagy elleszek valószínűleg gyárban vagy bolti eladóként.

2. 2 év múlva már vígan dolgozom valahol, 2 éves tapasztalattal.


Nem is értem, mi vo,t ez az egész.


Azon gondolkozom, hogy az lett volna a helyes, ha az interjú adott pontján állok fel és távozom. Csak sajnos kiszolgáltatott vagyok a munkaadóknak.


2019. nov. 28. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

"Azon gondolkozom, hogy az lett volna a helyes, ha az interjú adott pontján állok fel és távozom. "


Így van, ez lett volna a helyes - de előbb közöltem volna velük, hogy akkor ki lehet fizetni az utiköltségemet és az itt töltött idő órabérét.

Gondolom, nem fizették volna ki, de legalább rájöttek volna, hogy nem szórakozhatnak az emberrel.


Sőt, ha nagyon berágattak volna, közöltem volna, hogy addig el sem megyek innen, amíg ki nem fizetnek :D :D

2019. nov. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Végre egy munkáltató, aki nem a sablon szöveggel küld el, hanem őszinte, és tessék, ez is baj.


Tudod, mi a mai valóság?

Nagyobbrészt az, hogy vissza sem jeleznek.

Kisebb részben az, hogy bár visszajeleznek, de annyit, hogy köszönik, nem téged választottak.


Ez most inkább egy pozitívum.

Az összes többi PONT UGYANEZT csinálja, csak hazudnak.

Szerintem nem 1-2 embernek van olyan tapasztalata, hogy jelentkezett valahova, nem őt választották ki, majd pár hónap múlva felhívták, hogy a korábbi önéletrajza aktuális-e még, mert lenne egy megüresedés...


Szóval ők most jó fejek voltak, és őszinték.

Mégis mi a jó francot mondjon egy munkáltató, ha jelen esetben nem téged választ?

Ha azt mondta volna, volt jobb, akkor is meg lennél sértődve.

Így viszont felajánlotta a későbbi együttműködés lehetőségét, ami jelenleg ugyan nem hoz pénzt, de később ki tudja, mi lett volna. Akár azt is kiszűrhették volna ebből, ha fél év múlva őket választod, hogy te tényleg, igazán ott akarsz dolgozni, és lojális vagy a céghez. Ezt pedig szokták honorálni normálisabb helyeken.


De persze azt is megteheted, amit az első javasolt. Követeld az útiköltséget, legfeljebb körberöhögnek. De még 5 év múlva is röhögve fogják emlegetni, hogy volt egy bolond, aki ki akarta fizettetni az interjúra utazást és az interjú idejét.

2019. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát, amivel foglalkoznak, az konkrétan érdekelt volna, de ez van.


Én megalázónak érzem, hogy konkrétan tudják már a behívás pillanatában, hogy nem kellek.


Most kellett volna szakmai állás, 2 év múlva nem kell a kegyelemkenyerük.


Amúgy 2 év múlva vagy nem foglalkozom már a dologgal, vagy el se akarok majd jönni onnan, ahol leszek vagy benyögök egy olyan fizetésigényt, amitől elájulnak.

2019. nov. 28. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

# 2


Szerintem te félreérted. Nem úgy volt, hogy meghallgatták, és utólag közölték, hogy bocsi, de nem. Hanem már az "interjú" előtt közölték, hogy nem ő lesz felvéve.

2019. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaaa, 2-es, lehet úgy értetted, hogy az interjú után/alapján közölték, hogy most nem én kellek, de esetleg X idő múlva próbáljam újra?

Nem, már a legelején!



Mondjuk az X idő múlva próbálja újrával is pofára estem még az ősz elején!


Két lehetőség lett volna:

- Nem kellek nekik, eszük ágába sincs felvenni:

"Kedves XY!

Sajnálattal tájékoztatunk, hogy nem tudunk pozíciót felajánlani!+


- Talonban tartanak, de jelenleg nincs felvétel:

"Kedves XY!

Jelenleg nem veszünk fel új kollégát, amint ismét új pozíció nyílik, megkeresünk" Vagy valami hasonló szöveg.


Ehhez képest annyit nem írtak vissza, hogy MUKK!

2019. nov. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!