Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szóval most, akkor azért...

Szandicicaa kérdése:

Szóval most, akkor azért hívtak be mert ők is kíváncsiak voltak rám, vagy ez a munkájuk, hogy előszűrnek és továbbítanak a céghez? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Regisztráltam egy álláskereső oldalra, itt megtalált egy munkaközvetítő, előszűrt angolul telefonon és voltam nálunk állásinterjún is, de nem hozzájuk jelentkeztem, hanem egy másik céghez (ami nekik partnercégük). Azt mondta először hozzájuk kell mennem. Ez tényleg így szokott lenni?

Munkaközvetítők interjú közben felajánlottak HR állást, semmi konkrétum. "Teszt kérdés" lett volna, hogy mennyire vagyok eltökélt a másik cégre vonatkozóan?


2017. szept. 1. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális. Egy cég azért fizet munkaközvetítőnek, hogy előszűrje nekik az embereket és olyat, aki nem felel meg ne is küldjön hozzájuk.


A második részt nem is értem.

2017. szept. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben van, hogy munkaközvetítő által előszűrtek, sikerült is,mondták, hogy akkor küldik a cégnek az önéletrajzomat. De ezen az állásinterjún ők maguk is ajánlottak fel HR állást. Kicsit furcsáltam. Cseles kérdéseket tettek fel. Pl. ha először nem vesz fel az a cég, de ők alkalmaznának, később az a cég mégis megkeresne feladnám-e a HR-es munkahelyet?! A helyzet, hogy én sem értettem,nem tudtam mire vélni.
2017. szept. 1. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Mért nem válaszoltad azt, hogy: "Legyek bent a másik cégnél. Hívjanak fel. Aztán majd meglátjuk." :P
2017. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A munkaközvetítőnek az érdeke, hogy mielőbb ki tudjon utalni téged valamelyik megbízójához, mert ezért kapja a pénzt. Ha nem feltétlenül sikerül oda, ahova azt eredetileg szeretted volna, próbálkozik mással is, ha úgy látja, esetleg megfelelnél.
2017. szept. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként az egész szituáció azért van, mert elég nagy a munkaerőhiány sok helyen. Ugye próbaidő alatt te is bármikor felmondhatsz. Elég gyakori, hogy amikor valaki állást keres, több helyen is próbálkozik. Aztán felveszik valahova, de viszonylag rövid időn belül kap egy jobb ajánlatot a másik helyen. Nem egyszer láttam olyat, hogy egy új alkalmazott csak 1-2 hétig volt a cégnél emiatt.
2017. szept. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!