Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadságmegváltás esetén a...

Szabadságmegváltás esetén a napi nettó kereset 100%-át kifizeti a munkáltató?

Figyelt kérdés
2019. nov. 28. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Az alapbért pótlékok nélkül.
2019. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, első.


A szabadságra távolléti díj jár, amiben bizony a pótlék is benne lehet.

2019. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Te tévedsz. Nincs benne semmiféle pótlék.
2019. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Mt 146 (3) A munkavállalót távolléti díj illeti meg a szabadság tartamára


148 (1) A távolléti díjat az esedékessége időpontjában érvényes alapbér, pótlékátalány,az esedékesség időpontját megelőző utolsó hat hónapra (irányadó időszak) kifizetett teljesítménybér, bérpótlék figyelembevételével kell megállapítani.


NAgyon remélem, hogy a tudatlanságoddal nem rövidítettél meg senkit, ha esetleg a szakmában dolgozol. Nyugodtan mondd: bocsi, tévedtem.

2019. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Az előző munkahelyemen a fizetésem 20%-át ún. területi prémium adta. Ezt a 20%-ot minden hónapban megkaptam és a szabi napok alatt is. Amikor felmondtam, a maradék 5 szabadnapomat a prémiummal együtt fizették ki.
2019. nov. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó 6 havi átlag alapján kalkulalja a szabadságpénzt... Ebben pótlék is benne van... Így fordulhat elő az hogyha nappalra vesz ki pl gyári melós szabit akkor a szabi pénz több mintha melozna. Ugyanis az átlagban a du, és az éjszaka is benne van.
2019. nov. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aha. Köszönöm.
2019. dec. 2. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!