Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnökként érvényesülh...

Villamosmérnökként érvényesülhet egy nő is?

Figyelt kérdés
Sokan megpróbálnak lebeszélni róla, hogy ez nem nőnek való, és a munkáltatók is inkább felvesznek majd egy férfit, hisz ő nem megy el szülni stb. Mit gondoltok erről? Azok véleményét várom, akik hasonló területen dolgoznak, a "szerintem csak akarat kérdése" és hasonlók nem érdekelnek, kivéve, ha tapasztalatból beszél az illető.:) Illetve még az egy nagyon fontos kérdés, hogy bsc diplomával vajon meg lehet élni, vagy mindenképp kell a mester is?
2010. júl. 19. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

felvesznek majd egy férfit, hisz ő nem megy el szülni stb.

Ez nem csak a villamosmérnök nőknél van így.

Válaszd,de lehet,te leszel az egyedüli lány az egyetemen.És tedd rá az msc-t,munkavállalás szempontjából hasznosabb.

2010. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem csak a villamosmérnök nőknél van ez így. De ezt azért emeltem ki, mert itt egy 600 fős évfolyamon van 1 vagy 2 lány, tehát kikerülve is lehet bőven válogatni a férfiak közül. Azért egy jogásznál, építészmérnöknél, vegyészmérnöknél és még sorolhatnám jobban megoszlanak a nemek.
2010. júl. 19. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:

A Bsc - Msc dologba nem mennék bele, mert még egész új a rendszer, de nagyon jó szakembernek kell lenned, hogy nőként, mint villamosmérnök jó munkát kapj.

nem elkeseríteni akarlak, de az utcán akkor is ujjal mutogatnak az emberek, ha egy 3,5 tonnás autóban egy nőt látnak, nem beszélve egy buszról vagy egy villamosról...

ez a szomorú valóság


Én ezek ellenére nekifutnék a helyedben, mert nagyon jó szakma, és még így könnyebben elhelyezkedsz, mintha túlképzett szakon végeznél.

2010. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt gimis osztálytársam (lány) most volt elsőéves BME-VIK-en, nagyon szereti. Egyébként meg tényleg iszonyatosan jó volt matekból meg fizikából is. Nemrég mesélte, hogy asszem ketten vannak az évfolyamon lányok, és mindig, mikor lenéz a karzatról, egyből kiszúrja a másik lányt... :) Szerintem nem lesz baj.
2010. júl. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tavaj volt osztály főnököm is villamosmérnök volt és nő.

Előtte erősáramú elektrotechnikusit megcsinálta, mondta, hogy még esztergálni is tud. Már nyugdijban van, összesen 10 órát adhat engedélyel mert tanár hiány van. Amúgy igen tanárnak nagyon jó volt.

2013. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!