Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR-esek, mi alapján választját...

HR-esek, mi alapján választjátok ki ki a megfelelő ember önéletrajz alapján?

Figyelt kérdés
Főleg mérnöki munkakörnél érdekelne. Az előző munkahelytől is kérnek referenciát, hogy az illető egyén igazat írt-e önéletrajzában? Szeretnék elmenni ebből az ipari tevékenységből, nekem túl sok volt itt ez az 5 év, és a felsőbb vezetéssel (gazdaságiakkal is) nincs túl jó kapcsolatom. Lehetséges az, hogy engem lekérdezzenek ahová jelentkezzek?

2019. nov. 29. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a közvetlen pl. titkárnőnél csekkolnak le, ilyen nincs. Legfeljebb a munkáltatótól kérik ki a munkaköri leírásod. Annak nagyjából stimmelnie kell. De manapság ez nem túl gyakori, legfeljebb, ha nagyon magas státuszt kell betöltened és kötelező a phd, és a tudományos munkák.
2019. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Három dolog számít:

1) Mit tud megcsinálni az illető, csinált-e már hasonló dolgot mint ami nekünk kell.

2) Az "összkép", mennyire megbízható, precíz: ld. rendezetlen CV - már be se hívom; túl sok munkahely sűrűn váltogatva - be sem hívom stb.

3) Fizetési igény - elszállt öszseg, be se hívom.

+1) van aki "pofára" vesz fel embereket (mi nem).


Az előző helyéről megkérdezem miért akar váltani és ha úgy érzem gubanc volt akkor "majd értesítjük". Viszont nem infózom le minden munkakörben az előző helyéről, úgyis van 3 hónap próbaidő, ha nem válik be akkor viszlát (de kifizetünk neki minden napot akkor is ha első nap kell kirúgni - sajnos volt már rá példa).

2019. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Ketteske, mi az elszállt összeg neked?
2019. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De a GDPR pont azt jelenti, hogy a személyes adatok védelme. Vagyis, a leenedő munkáltató miért keresi fel vmilyen formában az előző munkahelyet? Hiszen akkor kikerülnek az adatok 3. félhez. Nem vok naív, szerintem a kutya nem tudja leellenőrizni, hogy hova kerülnek álláskereséskor az adataim.

Akár lakóhely alapján lakhatunk egy helyen a HR-essel, a szüleivel, az akárkivel és megkérdezhet rólam. Szóval így akkor mi értelme van a gdpr-nek? Vagy én nem tudok vmit.

2020. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!