Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR-esek, hogy lehet a pár...

HR-esek, hogy lehet a pár hónapig tartó munkákat, mint pl. a közmunkát, az idénymunkát stb. úgy feltűntetni az önéletrajzban, hogy ne tűnjön az ember "nem tudja mit akar, mindenbe belekóstolt, de semmihez se ért" típusnak?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam, hogy nem szeretik a HR-esek, ha több munkahelyet látnak az önéletrajzban, mert kicsapongónak tartják az embert, aki nem tud sokáig meglenni egy munkahelyen, de sajnos a mai világban, főleg ebben az országban örül az ember, ha akár pár hónapra is alkalmazza valaki pl idénymunka, közmunka stb.

Nekem az elmúlt 6-7 évben volt 5 munkahelyem, max 1 éves munkaszerződés volt a leghosszabb, volt benne pályakezdő támogatásos, többször közmunka, idény is akadt. Ezek nem voltak hosszabbíthatók, ha lejárt, menni kellett, jött a következő garnitúra.

Tudom, ez nagyon rosszul néz ki az önéletrajzomban, ezért

azon gondolkodtam, hogy esetleg nem kellene-e ezt valahogy beleírni, hogy lássák nem egy megrögzött állás váltogató vagyok, hanem olyan ember, akinek eddig csak ennyi jött össze, de próbálkozik folyamatosan, mivel végre hosszú távon, normális munkát végezve évekig szeretnék egy cégnél dolgozni. Tippek, tanácsok?



2013. máj. 30. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Írd minden munkahely után, hogy Távozás oka és igyekezz mindegyikre tőled független választ adni. Mint pl. határozott munkaszerződés (ezzel senkinek sem lehet kifogása) vagy szezonmunka, vagy létszámleépítés vagy nem teljesen bejelentett munkahely stb. Esetleg költözés.


Igyekezz persze az igazat írni, csak ne azt, hogy nem jöttél ki a vezetővel stb.


6-7 év alatt 5 munkahely azért annyira nem rossz, hiszen átlagosan is több mint egy évig voltál egy helyen. Egyébként meg én ezt úgy próbáltam kompenzálni, hogy a motivációs levelemben azt hangsúlyoztam, hogy most már stabil, hosszú távú munkahelyet szeretnék. Felvettek, jártam interjúkba is viszonylag sűrűn, úgyhogy ezek szerint jó ötlet volt. :)


Sok sikert!

2013. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.

Sajnos azért vannak lyukak is, a leghosszabb szerződésem 1 évig szólt, meg van benne 4 hónapos nyári strandi meló is, köztük munkanélküli is voltam párszor. A főnökeimmel nem volt baj, mind határozott idejű szerződés volt, lejártak, így azon nem kell szépíteni, akkor ezt beleírom aztán meglátjuk mi sül ki belőle.

2013. jún. 1. 12:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Sehova nem szabad odairni a tavozas okat. Ha kerdese van a HR-esnek, behiv interjura es megvalaszolhatod neki ott!


Egyebkent ingyenesen segit a Jol-let alapitvany, megirni, interjura felkeszit, stb.

2013. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nehéz eldönteni mi a helyes, minek mi a szimpatikus egy önéletrajzban.

Nézték már, kivetnivaló nem volt benne, ezért jutottam arra biztos a sok munkahely a riasztó és valamit tenni kellene, hogy ne azt sugallja az önéletrajzom, hogy megbizhatatlan és állásváltogató.

2013. júl. 14. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!