Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen befektetési lehetőségek...

Milyen befektetési lehetőségek vannak kisebb összegre?

Figyelt kérdés
Párommal minden kiadás után kb. 600-700 ezer forintunk marad. Ezzel szeretnénk valamit kezdeni, nyilván nem hatalmas összeg, de jó lenne picit szaporítani. Van valami jó ötletetek?

2019. dec. 2. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Ekkora összeg nulla. Maximum 0,5 vagy 1% kamatot produkál. Na de ha havi szinten megmarad 600 ezretek akkor jobban jártok ha otthon a szekrényben gyűjtitek. Bankba nem érdemes már pénzt rakni. Használják a pénzed ingyen.
2019. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha otthon tartod, akkor meg az infláció veszi el a pénz értékét. Nos, szerintem jelenleg az állampapír éri meg. Kockázat-hozam arányban és az infláció felett kaptok kamatot. Érdemes közvetlenül az Államkincstárban számlát nyitni, nem bankon keresztül, mert pénzt vonnak le. Úgy működik, mint egy bankszámla. Amikor fölös pénzetek van átutaljátok és online felületen keresztül kiválasztjátok a terméket és lekötitek.
2019. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Máp plusz állampapír ha nem akarsz 5 evig hozzanyulni akkor éves szinten 5% körül hoz, tehát ha 700at beteszel 5 ev alatt175 ezret kamatozik kb
2019. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. dec. 2. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is az állampapírra szavaznék, bár ha jól értem, havonta megmarad nektek ennyi, ami azért éves szinten nem kevés. Itt már lehet diverzifikálni és egy részét érdemes kockázatosabb részvényalapokba fektetni, ami hosszú távon jó hozamot jelenthet.
2019. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!