Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Találhatok e jobb munkahelyet...

Találhatok e jobb munkahelyet szakácsként?

Figyelt kérdés

Jelenlegi hátránya: nagyon kevés netto ami átlagosan havi 140-re jön ki, szakmai fejlödés kizárva,odaköt egy faluhoz nincs szórakozási lehetöség így szociális életem eléggé megszenvedi nyilván ilyen fizetés mellett nem akarok autót tartani viszont busz kB naponta alig van plussz szülök kiállhatatlanok ide nem hozol senkit kategória,hétvége és ünnepnap is lehet munka.


Elönye: laza fönök nem szól bele a dolgomba, heti 5x8 óra munka, fizetett szabadság normális bejelentés stb, könnyü munka 7 óra alatt elvégezhetö lazább tempoban is, teljesen stresszmentes, közel van 5 perc séta.


A fizetés amivel nagyon nem vagyok megelégedve és hogy nincs fejlödési lehetöség illetve a környéken sincs semmi.



2019. dec. 3. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Laza főnök? - ez egy álom a mai világban

Szakácsként 5x8 órai munka - szintén egy álom sokaknak

Stresszmentes szakácskodás - a harmadik jó pont.

5 perc séta? Kevesen mondhatják el, hogy ilyen közel van a munkahelyük.


Amúgy ez is Te vagy?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Itt ugyanis már megválaszoltam, hogy bárhová máshová mennél, a lakásbérlésért egy másik településen min. 50-80 ezer ft-ot kellene fizetned - tehát, amennyivel többet keresnél, annyival több el is menne (közlekedés, albérlet+ rezsi+ saját háztartás vezetés)


Tehát hiába keresnél máshol 200 ezret, abból min. 100 (inkább több) elmenne ezekre - ja, és dolgozhatnál szakácsként 10-12 órákat, 2 órás bejelentéssel vagy be sem jelentve, csak egyszerűsített foglalkoztatással.

2019. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Mitől jó egy munkahely? Ha attól, hogy sokat lehet keresni, akkor a válasz igen, találhatsz a mostaninál jobban fizető szakács állást, de az előző hozzászóló már leírtál, hogy bizony, akkor tuti, hogy kell dolgozni minimum 10 órát, plusz költségek merülnek fel, mivel utaznod vagy költöznöd kell. De talán ami egy munkahelyet igazán vonzóvá tehet az a főnökség és a kollégák, nah hát abból jót kifogni nagyon ritka. Tehát itt is mint mindenhol a valamit valamiért elv adott. Ja és szakács szakmában a laza meló egyenlő a kis vendégkörrel, tehát akkor tudnak több pénzt fizetni, ha sok a vendég, sok a meló.
2019. dec. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Előny az is hogy ingyenes a kaja, mindennapra kapok, amikor meg dolgozok maradékot haza lehet vinni és már csak abból annyi van hogy sokszor nem tudok már mit kezdeni vele.

Igen a másik az hogy elég jó a társaság, tehát amikor bemegyek jól érzem magamat, mintha nem is munka lenne hanem kikapcsolódás.

Illetve szinte garantált a munkahely, tehát nincs az a stressz hogy mikor küldenek el, a 2 másik munkatársam is már ott van közel 30 éve, én meg 5 éve vagyok már ott amikor az egyik elment nyugdijba.


Szóval nem tudom, hogy lehet e ennél jobb helyem. Vagy jobb beletörödni ez van, nem is olyan rossz

2019. dec. 3. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Ennel jobb hely?


Teljesen bejelentett munkahely, amikor lebetegszel, akkir is kapsz annyit, hogy megelsz.


Ausztria?

2019. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer összegzem: nettó 140 ezret kapsz.

Szüleidnél laksz, tehát gondolom ingyen.

Közlekedés 0 ft, ellentétben mások 10-20-30 ezer ftjával. (nem mindenhol adnak közlekedési hozzájárulást)

Meleg étel 0 ft - ami a mai világban szintén igen nagy szó!!

2019. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És hogy legyen egy kis rálátásod a dolgokra: egy ismerősöm most kezdett kereskedelemben, napi 9 órát dolgozik (8 és fél, de abból fél óra az ebédidő és mindig rá is kell húznia egy kicsit) és nettó 165-öt keres, Budapest. És relatívan neki is jó dolga van, mert minden hétvégéje szabad.
2019. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nincs rálátásom a dologra ezért kérdezem.

A hétvége itt nem mindig szabad átlagosan havonta 2 hétvége szabad(de van amikor csak 1) persze nyilván mint mondtam sose kell többet dolgozni mint 5 nap szóval ha szombat vasárnap munka akkor az előtte levő 5 hétköznapból 2 szabad.

A munkabeosztás se olyan rossz mert mindennap 6-14, szóval a nap jelentős része szabad munka után is.


Külföldre semmiképpen sem mennék.

Igen a lakhatásért nem kell fizetnem és így úgy havi szinten eltudok tenni 110 ezret legalább, mert azért van néhány alapvetö szükséglet és azt nekem kell megvenni ruha/szórakozás stb, a közlekedés meg fizetnem kell és alkalmazkodnom hogy napjában van vagy 5 járat arra is órákat kell várnom, mert kaján kivül semmit se lehet kapni a falun(amire mint mondom nincs szükségem mert amúgy is megkapom ingyen).

2019. dec. 3. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!