Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A vendéglátásban vidéken van...

A vendéglátásban vidéken van ahol normálisan megfizetik a dolgozót?

Figyelt kérdés
Az a 800 FT nettó/óra nagyon kevés. Hiába ingyenes az étkezés vagy van közel a munkahely, ennyiböl nem lehet egyröl a kettöre lépni évek alatt sem. BP-en látom közel a dupláját lehetne keresni óránként de esetleg van olyan hely az országban ahol megfizetik az ilyen dolgozót és keresik vagy felejtös Pesten kivül csak nyomor van?
2019. nov. 30. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Felejtős, pesten kívül mindenhol annyi az annyi. Rabszolgamunka, sajnos ez van.
2019. nov. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy tisztességesebb diákmunka is jobban fizet a vendéglátásnál. Ha nem vagy tulaj, nem lesz belőle semmid. A romló árukészlet miatt pedig ezt se nagyon javaslom.

Érdemes valami mást tanulni és tenni a változásért.

2019. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem sok biztatót láttam, havi 200 nettónál kiderül hogy úgy értik 12 óra a 8 helyett de akkor ugyanott vagyok mint elözöleg. Effektive mindenhol ahol többet igérnek a valosag az hogy az órabér ugyanaz , vagy nincs normálisan bejelentve az ember. Akkor tényleg mindenhol 800 Ft nettó BP-t leszámítva
2019. nov. 30. 15:11
 4/10 anonim ***** válasza:

" BP-en látom közel a dupláját lehetne keresni óránként "


Igen. és közben ugyanúgy nem jelentenek be - vagy még jobban (mondjuk 2 órára vagy 4-re)- viszont mellé még fizetheted a munkabéredből az albérletet - azaz kb. ugyanott vagy, mintha otthon maradnál.

2019. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szomorú hogyha BP-en se sokkal jobb a helyzet.
2019. nov. 30. 17:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Itt sincsenek milliomos pincérek vagy szakácsok.
2019. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tapasztalatból írod?

A gond az hogy havi 125 ezernél nem igazán tudok többet eltenni itt vidéken, ez is úgy hogy étkezés mindennapra ingyen megoldva a munkahelyről, illetve mivel szülök közel laknak lakhatás se kerül pénzbe.

Ezért cserébe viszont nagyon korlátolt életem marad csak, sehogy sem jó ez így hosszútávon.

2019. nov. 30. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Bp-en még ezt a 125 ezret sem tudnád félretenni - ezt garantálom: itt, egyedül élve, külön háztartást vezetve albérlet plusz rezsi még egy szobában élve is min. 80- 100 ezer ft), 10 ezres BKV bérlettel számolva garantáltan nem maradna több. Tudod, "a szomszéd fűje mindig zöldebb", de ha idejössz, akkor kiderül, hogy az a fű mégiscsak halovány... :-)
2019. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem szivesen mennék Pestre nem szeretem azt a várost, nem éreztem jól magam ott sosem. Ezért is kérdeztem hogy esetleg hova lenne érdemes mennem azon kivül ahol fizetnek egy kicsit többet, mint észak keleten.
2019. nov. 30. 18:30
 10/10 anonim válasza:
En Pesten vendeglatozok 900/ora jattal napi 13-14e jobb napokon , reggel 7.30kor indulok itthonrol (vonat) es hajnal fel1re erek haza. Munkaido 12ora 10-22ig... elfaradtam... meg nemtudom meddig birom
2019. dec. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!