Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökként dolgozók, ki...

Gépészmérnökként dolgozók, ki keres nettó 340-nél többet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most lettem 50. A GATE-n (most SzIE) végeztem a gépész karon '95-ben. 2010-ig egy multinál dolgoztam üzemeltetés vezetőként, ahol a létesítmény fenntartás (épület üzemeltetés) mellett én működtettem két ISO rendszert (9001 és 14001), ill. bele kellett folynom rendesen az informatikai üzemeltetésbe is. 10 éve a közigazgatásban vagyok, épületüzemeltetéssel foglalkozom. Egyre jobban mehetnékem van. Az oké, hogy nekem létesítmény fenntartásban van tapasztalatom, de mindig meghökkenek, amikor azt írják pár éves (1-3-5) tapasztalattal dolgozó, szinte friss diplomás gépészmérnökök, hogy ők 3-4-500 ezer bruttót keresnek, és évente 50ezret rátesznek a fizetésükre.

Tudom, hogy ezeket az infókat fenntartással kell kezelni (valóságtartalom vonatkozásában), mégis megkérdezném, hogy aki konkrétan gépészmérnökként dolgozik, mit csinál, mihez ért, hogy közel nettó félmilliót keres? Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. dec. 10. 09:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én is br.450-el kezdtem tavaly, jövő évre is ez a terv (igazából több), csak nettóban. Gépészmérnök, msc, Bp., multi.

Csoporttársaim között kevesen kezdtek br400 alatt, jellemzően csak azok, akik vidékre mentek, vagy nagyon kis sufni cégnél helyezkedtek el.

Ha van angol nyelvtudás, akkor bármelyik multi megadja a br4-450 kezdőt manapság.

2019. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azt mondanám alapnak, hogy emelt érettségi feladatokat tudtam megoldani Python nyelven. Nézték ezt a tudást az interjún, igen.
2019. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én minőségirányítással (ISO 9001, IATF 16949, és még pár egyéb) és minőségbiztosítással foglalkozom, nem gépész vagyok, legutóbbi fizetési ajánlatom bruttó 1,1m volt pár hónapja, 1,5 éve 900k...de én tudom, hogy sokat kérek, mondjuk, szinte mindig meg is szokták ajánlani, de a reális azért a br 800-850k

15 év tapaszralat

2019. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
2017-ben végeztem. Most 13-szor kapok bruttó 625-t. Fejlesztés BP multi. 400-450 a kezdő fizetés, ha multihoz mész Pesten vagy Győrben, de gondolom Kecskemét is hasonló
2019. dec. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a sok választ! 🙂 Hát elszomorodtam a fizetésem miatt, ideje lépnem.... Az angolok rendben van (használható középfokú), a tapasztalatom is sok rétű, sok-sok évvel.

Kérdés: az elmúlt 10 évem a közigazgatásban "rossz pont" egy HR-esnél?

2019. dec. 11. 17:05
 16/19 A kérdező kommentje:
"angolok" = angoloM
2019. dec. 11. 17:06
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy rossz pont lenne. Lényeg, hogy tudd, amit kell
2019. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azt csak te tudhatod mennyire lehet rossz pont, illetve számít mennyire szakmai a felvételi. Sokszor csak egy hr-es ül be veled szembe, aki a tapasztalataid alapján dönt. Na ebben az esetben lehet nem kedvező, de ha szakmai kérdésekkel, akár feladatokkal felvételiztetnek és ezek mennek, akkor kétlem, hogy hátrányod lenne belőle.
2019. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi a két utolsó választ. Az agyi képességeimmel, szakmai tapasztalataimmal nincs gond, legalább is szerintem. :-) Azaz ezek miatt nem kellene, hogy hátrány legyen a közszolgálatban eltöltött idő.
2019. dec. 14. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!