Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diakszovetkezet utalhatja a...

Diakszovetkezet utalhatja a fizetest a kovetkezo targyhonap 15. -eig? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

A munka torvenykonvye szerint 10.-eig el kell utalnia a munkaltatonak a fizetest, es ha 10.-e hetvege, akkor elotte kell elutalni.

A munka torvenykonyve vonatkozik a diakmunkakra is, nem?


Tobb diakszovetkezetnel dolgoztam, eddig mindenhol megerkezett a fizetesem 10.-ig. Ennel a szovetkezetnel viszont a szerzodesben a fizetes utalasa “ a targyhonapot koveto honap 15.napja (ha ez a nap hetvegere esik, akkor az azt koveto munkanap)”


A kerdesem az lenne, hogy ezt muszaj elfogadnom?

Furcsallom a 15.-et, es azt is, hogy ha nem munkanpra esik, akkor nem elotte, hanem utana kuldik a fizut.


Meg nem talalkoztam ilyennel, es szeretnem megkerdezni, ti mit gondoltok errol? Diakszovetkezet megteheti e ezt?


Sok szamlat kell kifizetnem, es a teljesitesi hataridok altalaban 15.-e elottre szolnak, csak ezert fontos, hogy mindenkepp megkapjam 10.-e korul a fizetesem.


Bocsi az ekezet hianya miatt, es koszonom a valaszokat



2019. dec. 11. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:

A diakmunka nehany eve kikerult a mtv hatalya alol.


De ettol meg a novemberi munkaert jaro bert decemberben kell fizetni, viszont az hogy ezt hanyadikaig kell teljesiteni az a szerződésben van benne.


A szerzodesben leirt datum pl 20.a atlepese ugyanugy jogellenes igy nem fizethet egy honappal kesobb.

2019. dec. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tehat teljesen jogszerű hogy ok 15.et hataroztak meg.


Egyebkent ha nehany napot csuszol a szamlak fizetésevel nem dől ossze a vilag.

2019. dec. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az iskolaszövetkezeten keresztül végzett munka nem munkaviszony, nem munkabér jár érte, így a munkabérre vonatkozó rendelkezések nem vonatkoznak rájuk.


Megbízási szerződésed van velük, megbízási díjat kapsz. Ezt 15-én is kifizethetik.


Ettől függetlenül ahogy írtad, a legtöbb szövetkezet megtartotta a 10-i fizetést.

2019. dec. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10-ig kellett megkapni kötelezően amikor én diákmunkáztam sok évig. Ez mostanában változott? 2015-ben még tuti így volt.
2019. dec. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valamikor 2015 utan kerult a mtv alol. Azért volt nalad meg úgy.
2019. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Es nem tudom ezt valahogy “megreklamalni” valamilyen hivatalos szervnel?

Az elkovetkezendo honapokban 15.-e hetvegere esik, ezert 17.-en es 16.-an fog megjonni a fizum, ami majdnem honap vege! Azert nehogy mar ennyit kelljen varnom a megdolgozott penzemert! Es mi van ha unnep is kozbe jon majd? Nagyon merges vagyok es az ugyfelszolgalatuk egyaltalan nem segitokesz.


A munkat nem szeretnem otthagyni, mert diakmunkahoz kepest nagyon jo orabert kapok es sokat fejlodhetek, tanulhatok ezen a munkahelyen.



Irtam a diakszovetkezetnek, de meg fizetesi eloleg kiadasara sem hajlandoak...

Mellesleg interneten is mindenki rosszat ir roluk, valami 3 csillagos ertekelesuk van.


Ilyenkor nem lehet semmit sem csinalni?

2020. febr. 1. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!