Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákszõvetkezeten keresztüli...

Diákszõvetkezeten keresztüli munkavállalásnál miért ennyi bért adnak?

Figyelt kérdés
Szoftverfejlesztés lenne a munkakör, jelenleg mérnök informatikus bsc végzős hallgató vagyok. A szövetkezet akiknél érdeklődtem nettó 8-900 forintot fizetne óránként. Csak én gondolom azt, hogy ebben a szakmában ez édes kevés? Én inkább nettó 14-1700 forint körül kezdenék el gondolkodni, figyelembe véve az IT piaci igényeket és a telítetlenségét. Más (hasonló helyzetben lévő) emberek véleménye érdekelne, hogy jól teszem-e. A munkavállalás nem lenne kötelező, tehát nem szakmai gyakorlatról van szó, hanem egyetem melletti munkáról, plusz pénzért, szakmai munkakörben. A legnagyobb gondom ezzel talán az, hogy ha nem szakmai munkakörben is ennél jóval többet lehet keresni, akkor mégis miért ilyen alacsony bért ajánlottak ("kell vagy nem kell alapon").

2018. júl. 12. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok én is. Nekem az a meglátásom, hogy amíg az embernek nincs tapasztalata, addig nem kap valami sokat. Legyen az a cél ebben az időszakban, hogy tapasztalatot szerezz, lehetőleg olyan területen, amelyiken később dolgozni szeretnél. 1-2 év után pedig már lehet nagyokat mondani béralkunál. Szerintem többet ér az, ami ezalatt az időszak alatt rád ragad mint az az óránkénti + 3-400 ft (bár nem ismerem az anyagi helyzeted). De ez csak az én meglátásom, nem szentírás :)
2018. júl. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez a jellemző sajnos. A "gyakornokokat" nem akarják nagyon megfizetni ezen a területen. Miközben egyszerű pénztárosi munkákban már repkednek az 1200 forintos bérek, addig itt ez van. Aztán később már nagyon nem ez van, de pár hónap tapasztalat azért kell.
2018. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!