Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig érdemes még foglalkozni...

Meddig érdemes még foglalkozni pl a villanyszereléssel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kérdésem az lenne hogy jelenleg természetesen nagyon sok munkájuk van a villanyszerelőknek, Asztalos stb. szakmunkásoknak. Viszont szerintetek meddig tart ez az idézőjeles jóvilág? Ugyanis 23 éves vagyok és jelenleg külföldön élek illetve dolgozom. Nagyjából még másfél év mire hazamegyek végleg. Utána szeretném kitanulni a villanyszerelést amit jelenleg OKJ-s képzésen megtudok tenni viszont utána legalább egy de inkább kettő évet szeretnék szakember mellett dolgozni. A képzés maga 10 hónapos eleve. Minimum három és fél 4 év mire el tudnék kezdeni ebben dolgozni Gyakorlat céljából.De ha kipukkan az Ingatlanpiac akkor attól félek hogy nem lesz munkám. E-On És hasonló cégekhez igaz eltudnék menni dolgozni de ha saját magam vállalkozását csinálom abba jóval több pénz van. Ezzel a villany szereléssel érdemes még foglalkozni. Nagyon félek ettől hogy mire oda jutok már negyed annyi munka sem lesz.
2019. dec. 12. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Villanyszerelőre nem csak építkezéseknél van szükség.
2019. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze tudom de ott is vannak nagyobb munkálatok. Most aztmondják sokan hogy a jó szakember annyit kér el amennyit nem szégyell illetve még a kókler is Tele van munkával. Szóval arra lennék kíváncsi mégis meddig tart ez a jó életük sok sok munkával vegyítve? Nyilván beszélik a válságot ha az beült természetesen visszaesnek a munkák. Én egyébként is sokkal inkább mennék ki a magánemberekhez Kisebb nagyobb munkákat végezni mint építkezésen dolgozni.
2019. dec. 12. 12:55
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerimtem jo szakma sokféle kell
2019. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Egy kész családi háznál is mindig elromlik valami, kell a szerelő. Az más kérdés, hogy nem tudsz egy 2 napos melóért elkérni egy millió forintot, de azért ha egy egyórás munkáért elkérsz 60.000-et már az is jó. Itt mifelénk ilyen munkabérek vannak, már ha találsz szakembert.
2019. dec. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ezt sem értem egyébként , mert azt mondják rengeteget keresnek, de akkor mégis miért nem járnak nagy autókkal vagy van fullos házuk? Szerintem megélnek bőven belőle viszont korántsem fényűzően .
2019. dec. 12. 17:41
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Jó szakemberre állandóan szükség van,nyugi.

Lehetsz erőáramú is aki ipari létesítményekben dolgozik a villamoshálózaton.

Amúgy külföld kérdező,majd legyenek embereid egy brigád,aztán külföldre dolgozás csak egy példa.

Jó szaki mindig is kelleni fog,burkoló,festő,villanyszerelő,kőműves(nem vicc,hatalmas pénz van benne).


Arra törekedj,hogy te legyél az akit akarnak AVillanyszerelő,sajátits el olyan dolgokat amit kevesen tudnak ebben a szakmában.


Az,hogy ki milyen fényűzően él az más kérdés,amúgy nekem volt osztálytársam lakásokat újit fel,most vett családi házat,szal hálistennek jól él belőle,a diplomás melóját hagyta abba,sokkal jobban járt.


Nyugi ha jó szakember vagy aki magas színvonalon végzi a munkáját,kb. WC-re se fogsz tudni kimenni telefon nélkül mert màsodpercenként fognak hìvogatni,hogy itt kellene dolgozni vagy ott. ;))

2019. dec. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
#6ossal maximalisan egyetertek
2019. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

#5 mert nem akarnak az életszínvonal rabságában vergődni a nagy autótól meg a fullos háztól.


" természetesen nagyon sok munkájuk van2


Nem, ez nem természetes. A kóklerek itt is vergődnek és nyögnek a munkanélküliség miatt. Csak az elismert, tapasztalat szakemberek vannak tele munkával.

2019. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, melyik országban élsz most, de gondold meg, hogy ott tanulnod ki a szakmát és nem egy magyar OKJ-n. A hazai képzés színvonala csapnivaló, alap építési technológiákat sem tudnak használni, mint pl Symalen, nemhogy légtömör szerelést tudnának. A gyenge áramú szaktudás siralmas, épület informatikát alig ismer valaki. 20 évvel le vagyunk maradva a németektől.
2020. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Külföldön laktam de időközben már hazaköltöztem Magyarországra
2020. okt. 3. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!