Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit érdemes tanulni itthon...

Mit érdemes tanulni itthon Magyarországon, hogy lehetőleg ne a minimálbéren kelljen megélni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pályaválasztás előtt állok, és nagyon sokat gondolkodtam hogy merre kellene venni az irányt, de nem nagyon jutok megoldásra... Mik azok a szakmák, amikből ma meg lehet élni, és nincsen belőlük fölösleges mennyiség? Gimnáziumban tanulok.

2019. dec. 9. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Programozó, gépészmérnök, villamosmérnök, gyógyszerész, orvos, hegesztő, hidegburkoló, pilóta, buszvezető, kamionsofőr. Így hirtelen ezek jutottak eszembe.
2019. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
villanyszerelő, gázszerelő
2019. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
a korábbiakhoz: bármilyen mérnök (gépész, agrár, stb. is), gazdálkodás, közgazdász pénzügy és számvitel szakokon, jogász, asztalos, burkoló, stb.... rengeteg olyan képzés van amivel szorgalommal és tudással jól lehet keresni. Fodrászból is van aki minimálbéren tengődik és van akinek meg akár több üzlete is van. Mérnök végzettségűből is aki több mint egy milliót keres havonta és aki a minimálbér dupláját.
2019. dec. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
A bármilyen mérnök közel sem igaz. 3-4 jó mérnöki szak van ami úgy fizet, ahogy sokan elképzelik. A többi már kevésbé jó.
2019. dec. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Meg hát gimisként az első évben hátrányban lesz a szakközepesekhez képest a mérnökszakokon.


Úgyhogy nagyon bele kell húzni! Emelt érettségi, nyelvvizsga muszáj hogy legyen! (Tudom, hogy a nyelvvizsga mégsem feltétel, de sokkal könnyebb gimnáziumban megszerezni, mint egyetemen).

2019. dec. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt élélmiszermérnök kollégám aki élelmiszerrel egyáltalán nem foglalkozó, gyártócégnél dolgozott mérnökként. Már az előny, hogy vki mérnök végzettséggel rendelkezik, megvan az alap tudása, gondolkodásmódja. Ugyanaz, mint amikor valaki gazdálkodás, közgazdász, stb. szakon végez: nem csak közgazdászként tud elhelyezkedni, de egy jó alap sokféle munkához.
2019. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtak azok jók, de fontos hogy tetsszen is neked az a munkakör.

Pl nekem álmom volt, hogy programozó leszek. A csapból is az folyt, hogy jaj ők aztán annyit keresnek, amennyit nem szégyellnek és a fejvadászoktól kell menekülniük. Ez így van, a JÓ szoftverfejlesztőknek jó soruk van, márpedig jó csak akkor lehetsz ebben a szakmában ha élvezed is, különben szenvedni fogsz.

Mérnök infós diplomával dolgoztam rövid ideig fejlesztőként, de nem élveztem igazán. Nyűg volt az egész. Még szerencse, hogy lett egy B tervem. Cisco CCNA vizsgát letettem és most hálózatok üzemeltetésével foglalkozom... itt se keresek rosszul az tény, de ami fontos hogy ezt már szeretem is csinálni.

2019. dec. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat! mi a helyzet a nyelvekkel? érdemes ezzel az ággal foglalkozni itthon?
2019. dec. 10. 22:08
 9/12 anonim válasza:
87%
Autószerelő, saját vállalkozásban!
2019. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehetsz mérnök, meg programozóm. De akkor is "csak" kb 500-at kapsz kézbe. Más európai országban ennyi a minimal fizetés, de pl Svájcban és norvégiában 1 millió. Innen menekülni kell, itt nincs jövő
2019. dec. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!