Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van egy nyelvszakos BA...

Ha van egy nyelvszakos BA diplomám, inkább akkreditáltassam osztatlan tanári képzésre vagy kezdjek bele egy gazdasági diplomába?

Figyelt kérdés
2019. dec. 13. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Tanárit csak akkor csinálj, ha nagyon szeretnél tanár lenni. Egyébként nem javaslom.
2019. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De tanári diplomával nem kötelező állami iskolában tanárnak menni... fordíthatsz, tolmácsolhatsz, dolgozhatsz SSC-ben, lehetsz számlaképes magántanár.
2019. dec. 13. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát attól függ miért csináltak a nyelvszakos diplomát.

Mi a terved vele?

2019. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem égtem a tanári hivatástudattól, ezért gondoltam, hogy egy BA diplomával még kiugorhatok, ha nem tetszik, osztatlannál nem lehet.
2019. dec. 13. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább szánd rá azt a + 1-2 évet a gazdasági diplomára.
2019. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ami téged érdekel. Szerintem, ha nem célod, hogy a közoktatásban dolgozz, illetve nincs is még egy olyan szak, ami kifejezetten vonz és tanítani szeretnéd, akkor nem érdemes elvégezni a tanárit. A tanári semmivel sem ad többet, mint egy nyelvszak, sőt, szerintem sokkal kevesebb is. Annak csak akkor van értelme, ha tanítani szeretnél és minden máshoz (pl. tolmácsolás, fordítás, nyelvészet, írás, irodai munkák stb.) sokkal hasznosabb a nyelvszak, illetve fordító-tolmács mesterképzés, esetleg szakfordító vagy kommunikációs képzések. Plusz, nem tudom, hogy nálatok konkrétan hogyan épülnek fel ezek a képzések, de szerintem sokat nem nyernél azzal, hogy neked már van egy BA nyelvszakos diplomád... Biztosan vannak közös tárgyak a tanárisokkal, de nálunk (én is nyelvszakos voltam és vagyok) azért nem ugyanazt oktatják a két képzésen, arról nem is beszélve, hogy tanárin kell választani egy szakpárt és ott vannak a pedagógiás tárgyak is. Szóval azért a tanári szerintem valószínűleg kitenne egy 5 évet így is. A gazdasági szakoknak is akkor van értelme, ha az a terület érdekel és ott szimplán jól jön az, hogy beszélsz idegen nyelv(ek)et, illetve ez rövidebb lenne.
2019. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
csak tanári oklevéllel lehetsz tanár (Ez lehet tanítói,pedagógiai minősítésű oklevél) hiszen hiányoznak a pedagógiai, pszichológiai, tanításra felkészítő tárgyak. Ergo nyelvi alapszakkal az osztatlan képzést kell választanod ami 5+1 év vagy 4+1. (attól függően, hogy általános vagy középiskolai tanár szeretnél lenni.)
2019. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De el tudnám fogadtatni a tárgyaimat.
2019. dec. 16. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!