Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két műszakban dolgozom. Ha...

Két műszakban dolgozom. Ha éjszaka is kell dolgoznom, akkor mennyi műszakpótlék jár az éjszakai munkavégzésre?

Figyelt kérdés
Tehát normálisan két műszakban dolgozom, de úgy néz ki lesz egy rövidke idő (egy két hét), amikor éjszaka kell majd dolgoznom.
2010. júl. 20. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Régen úgy volt hogy reggel 6-délután 4-ig volt a nappalos müszak, aztán 4-este 10-ig a délutános és utánna az éjszakás.

keress rá a neten márnem emlékszem a müszak pótlékra.

2010. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

6-14-ig reggeles/délelőttös

14-22-ig délutános

22-6-ig éjjeles


elvileg a törvényileg meghatározott éjszakás pótlékot kéne kapjad (40 % talán)

2010. júl. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én 3 müszakban dolgozok,a műszakpótlék éjszakásban 45%
2010. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
pontosítás: rákerestem a neten, de egy csomó variáns van. Valahol 15%-ról szól a fáma. Amúgy meg külön kezelendő, ha valaki egyműszakos és úgy végez éjszakai munkát, vagy ha valaki alapjában két műszakos, és az is más, ha valaki 3 műszakban dolgozik. Valami ilyemi is van, hogy nem kezelendő éjszakai munkának az, ha a munka nem haladja meg a két órát. Ezeknél mindnél más az éjszakai pótlék mértéke. De nem tudtam kibogarászni, hogy nekem, ha alapvetően két műszakban dolgozom, akkor esetleges éjszakai munkáért mennyi jár.
2010. júl. 20. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:

délutános műszakpótlék:15-20%

éjszakai műszakpótlék:30-40% van törvényileg meghatározva. Én tescos vagyok, ott a minimumot kapom. A férjem auchanos, ő a maximumot kapja.

2010. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!