Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Friss diplomás villamosmérnök...

Friss diplomás villamosmérnök lettem, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A Debreceni Egyetemen végeztem villamosmérnökként automatizálás szakirányon. De úgy érzem nem tudok semmit. Szoktam nézni az állásajánlatokat, mik az elvárások, és nekem ebből semmi nincs. Az angol tudásom sem olyan magabiztos, ezen dolgozom.


Viszont ez eléggé visszatart, hogy egyáltalán jelentkezzek egy állásajánlatra. Félek, hogy felét se tudnám nyújtani az elvártaknak, vagy esetleg nem lennék képes felvenni a lépést. Mondhatni kapunyitási pánik.


Javaslatok, tapasztalatok?



#diploma #junior #villamosmérnök #kapunyitás pánik
2019. dec. 29. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai gyakortatot hol csináltad, miért nem mész oda?

Diákként miért nem kezdtél el dolgozni iskolaszövetkezeten keresztül?

2019. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

További kérdések:

A tanultakat nem tudod, vagy ami a gyárban van, ahol még nem jártál?

Ez már MSC?

Szakirányú álláshirdetésekről van szó?

Álláshirdetés tehát van sok, csak ellenérzés is sok van?


A mérnök fogalmazzon pontosan. :)

2019. dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazából az elméleti tudásomban sem vagyok annyira biztos. Annak ellenére, hogy jó lett a záróvizsgám.

Természetesen gyakorlati tudásnak teljesen híján vagyok, a gyakorlatomat egy kis cégnél végeztem, ott is php programozás volt dolgom. (Nem voltam elég gyors, elhappolták a jobb helyeket.)


Alapképzésről van szó, tehát BSC.


Szakirányon belül ami jobban érdekel az PLC programozás, ebből nem sok ajánlat akad, az sem junior.

Az egyetem pedig PLC-t se láttam még, tehát a programokat ki se tudtuk próbálni élesbe.

2019. dec. 29. 16:40
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Hát barátom ezeknek a kérdéseknek 2 évvel ezelőtt kellett volna megfogalmazódni. Hány hetet dolgoztál a nyári szünetekben ez elmúlt két évben ? Ugyanis ott lehet összeszedni egy kis tapasztalatot.

Először is ne te döntsd el hogy megfelelő-e az angol nyelvtudásod. Majd kiderül az interjún hogy a cégnek megfelel-e.

2019. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azzal mindenki elvan szerintem, hogy az oktatási intézményből kijövő ifjú titán nem úgy tudja a dolgokat, mint kéne. Elvégre az egyetemen bármi az csak egy része volt egy másik bárminek. Úgyis van betanulás. Felvételin nem ül ott szakember (akikről én tudok, elég sok ember, cég, téma, évek), aki két hete azon agyalt, hogy minden eddigi zárthelyinél furmányosabb kérdéseket tegyen fel.
2019. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Állás börze

Profession pont hu

Barátok az egyetemről

Linked in

Helyi cégek


És egy pszichológus az önbecsülésed kezelésére.

2019. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%
A legjobb barátom 22 évesen végzett villamosmérnökként alapszakon az Óbudai Egyetemen. Most 26 éves és nettó 450 ezer forintot keres Budapesten a Boschnál, Kőbányán. Első munkahelye. (Már tizenévesen volt angol felsőfokú nyelvvizsgája (ha ez számít))
2019. dec. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyre menj, ahol 1 évet ott töltesz és onnan dobbantasz, mert fizut csak úgy emelnek, ha másik céghez mész. Elsőre úgysem leszel profi semmiből. Ezt a munkaadó is tudja, de azt is, hogy még friss az agyad és könnyen tanulsz és hajlandó vagy tenni a sikerért - Ami meg később kopik ki az emberből, mert a 2. kiégés után már nem hajlandó hajtani, csak dolgozgatni, mivel csak fizetgetik.
2019. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7es: És tudsz ilyen állást adni másnak is, vagy csak hencegsz? Hogyan jutott el oda a haverod, hogyan lehet ezt megismételni? Ez a kérdés. Nem az egyéni sikerekről szól ez most, hanem arról, hogy egy friss diplomás miként kaphat állást.


Debrecenben is vannak kapcsolataid? Esetleg azokat fel lehetne használni. Beajánlani a csákót, felmarkolni a fejpénzt aztán 1 év múlva úgy is lelép, ha van esze :)

2019. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!