Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MSC diplomával, valóban lehet...

MSC diplomával, valóban lehet sikeresen vezetői pozíciókat megpályázni?

Figyelt kérdés

Jelenleg levelezőn csinálok ellátási lánc MSC diplomát.

Minden feltétel adott (nyelvvizsgák),hogy egy félév múlva kézbe vehessem a diplomámat.


Főállás mellett csinálom, jelenleg is termeléslogisztika területén dolgozom, az MSC szakdolgozatomat is ebből írtam.


Az egyetemi oktatók közül több is azt javasolja,hogy pályázzunk vezetői, nagyobb felelősségű pozíciókra, ugyanis ez az MSC szak arra készít fel minket.


2019. dec. 30. 11:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Én ezt a szakot végeztem el, szintén hasonló pozícióban, szintén levelezőn, autóiparban.

Nyáron végeztem, a szervezetfejlesztés januárban történik majd meg. Lényegében ígérték, hogy vezető leszek. Ha nem itt, akkor keresek mást. Mondjuk nekem már 5 év releváns szakmai tapasztalatom van.

Szerintem az oktatók jól látják, hogy ez a szak is vezetőnek készít fel, de csak nagyon korlátozottan helyettesíti a szakmai tapasztalatot. Inkább úgy szoktam mondani, hogy ad egy tágabb, komplexebb gondolkodásmódot, szakmaibb hozzáállást mindenhez. De önmagában ez kevés. Ahogy írták előttem, nagyon kevesen valók valódi vezetőnek.

2019. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igazából, itt az egyetemi professzorok kvázi hobbiból tanítanak.


Van nekik más állásuk, tanácsadók, vállalkozók...stb

Egyikük sem Suzukival jár...


Másrészt, nekem van a területemen (logisztika) tapasztalatom.

2019. dec. 30. 12:40
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pályázz meg vezetői pozíciókat.
2019. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
72%

Tapasztalatom szerint a 30 alatti, főleg frissdiplomás emberek katasztrofálisan rossz vezetők. Főleg aki azt képzeli, hogy egy MSc papírtól, amely minden 3. embernek van, vezetővé válik.


Ha alkalmas vagy vezetőnek, papír nélkül is kineveznek. Pusztán egy papír alapján nem leszel vezető.

2019. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!