Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől lenne ajándék a december...

Mitől lenne ajándék a decemberi munkabért már decemberben odaadni? És utána két hónapig nem kapni semmit?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza már el nekem az mitől AJÁNDÉK hogy a decemberi bért még dec 10-én a novemberi bérrel együtt kifizeti a munkahely azzal a címszóval hogy karácsonyi AJÁNDÉK?

Az mitől ajándék hogy megkapom a munkabérem amit amúgy is megkapnék?


Ráadásul a sok gyökér abba se gondol bele hogy tök jó dec 10-én dupla bért utaltak, de jó, de utána meg 2 hónapig, február 10-ig semmit se fognak fizetni ! Mert amit fizetnének azt odaadták már előre, aztán 2 hónapig semmi se lesz.

Ebben mi az AJÁNDÉK?


2019. dec. 30. 12:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
Ezzel az erővel a novemberi béredet is kérhetnéd csak februárban, mert nehogy már neked ezzel jótékonykodjanak, a kamat meg úgyis csak évi 0,4%, szóval neked jobb nem lesz tőle.
2019. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt nem lehet (esetleg-... elgondolni is szörnyű mi?) hogy a bért akkor fizessék amikor erre a céget a szerződés és a hatályos Mt kötelezi? Hó 10 és kész?

Mondjuk?


Uis a cég szerződést sért azzal ha később de azzal is ha ELŐBB fizet bért. Mert a bérfizetés napja tárgyhót követő hó 10. napja. És pont. Se előbb se később.


Így van. Aki nem hiszi--> jogiforum.hu ott majd elmagyarázzák,.

2019. dec. 30. 14:12
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
jelentsd fel a céget azonnal, nehogy már egy nappal előbb is oda merják adni azonnal munkaügi per kell!!
2019. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem azonnal jelentsd fel őket, nem értem, hogy képzelik.

Ja, hogy még ahhoz is csicska vagy.

2019. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
80%

Balázska, ne legyél megint gyökér.

Azért "ajándék", mert amit január 10-én kapnál, azt a decmberben elvégzett munkádért kapod, tehát meghitelezi a munkáltatód egy havi munkádat előre. Másrészt pedig a többség ünnepli a karácsonyt, vannak extra kiadásai, amiknek a finanszírozásához jól jön az extra pénz.

2019. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem Balázs, hanem a másik fogyatékos.
2019. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!