Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez miért van?

Szerintetek ez miért van?

Figyelt kérdés

Nőket miért kell alkalmazni olyan helyekre ahol arról kell dönteni például hogy megfelelő az ember arra az állasra tehát például hr-esek. A hrs nők többsége nagyon gonosz de leginkább az a baj hogy nem tudnak racionálisan gondolkodni. Például ha vakinek van 5 év tapasztalata az adott területen ahová jelentkezik de a hrs csajnak nem szimpatikus a férfi akkor fel sem veszi

Sajnos emberi megélhetések múlnak rajtuk de abszolút nem szakmai szempontból nézik egyes hrs nők a férfi jelentkezőket hanem szimpátia szempontból. Nem értem hogy miért nem alkalmaznak férfi hrseket mert ők többnyire azt nézik hogy eltudod e végezni az adott munkát ezzel is gyarapítva a cég bevételét vagy nem tudod elvégezni és akkor nem vagy alkalmas erre. Semmu bajom nincs a nőkkel de többnyire miattuk nincs munkám mert rengetek cégnél szinte csak női hrs van és ezeket meg nem lehet elkerülni sajnos pláne hogy fényképes önéletrajz kell amit szintén nő néz meg.


2020. jan. 4. 11:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem is találkoztam hr-esekkel, azonkívül hogy csoportos interjúnapon elmondták a napi programot és kiosztották a feladatlapokat. Mindig egy, a cégnél dolgozó szakember interúztatott és döntött.
2020. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, nem a HR-es dont a felvetelrol, plane nem a szakmai kvalifikaciorol, hanem a vegso szot a szakterulet vezetoje mondja ki. (Fura is lenne, ha egy hozza nem erto HR-es donthetne...)
2020. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A stílusod alapján veled van a baj. Nézz magadba. Változtass és lesz munkád. Amíg az jön le rólad, hogy gyűlölöd akivel először találkozol a cégnél addig kevés esélyed lesz.

Marad a kulimunka vagy változtatsz a hozzáállásodon.

2020. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól számolok, egyszer sem volt olyan hogy (női) hr-es döntött volna arról hogy fölvegyenek. Mindig azok az interjúk zárultak eredményesen ahol a leendő közvetlen főnököm volt bent. A hr-es meg max dísznek.

Meg volt egy rakat olyan telefonos meg hr-es interjúm amiből semmi sem lett. Ahol beiktatnak egy ilyen lépcsőfokot, ott nem kell nekik igazán az ember, vagy túl sokan jelentkeznek, ergó nekem nem érdemes jelentkeznem.

Neked is ezt javasolnám illetve hosszabb távon egy saját vállalkozást. Ott nincsenek hr-esek :)

2020. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Volt már pontosan ugyanez a kérdés 1-2 hete.


Ott is megmagyarázta neki mindenki, hogy ez nem a nőkön múlik, de köti az ebet a karóhoz.


Egy kérdés: ha az emberek 100%-a azt mondja, hogy te látod rosszul, szerinted akkor is mindenki hülye, csak te vagy helikopter?

Mert ugye ez jön le.

Mindenki rosszul gondolja, és egyedül neked van igazad.

Nyilván ez a gond az életben is: előadod ezt a stílust, hogy te mindent jobban tudsz mindenkinél. Egyértelmű, hogy ez nem szimpatikus senkinek.


Amúgy több sebből vérzik a kérdés: NINCS mindenhol HR. Csak nagyobb multiknál. Ezek szerint meg sem próbálsz mondjuk egy kisebb vállalkozáshoz jelentkezni, ahová a szakmád alapján jó lennél? Az nem reális, hogy csak multik hirdetnek. Ha valahol nincs HR, és oda sem vesznek fel, akkor ott kit okolsz?


Az egész kérdésből süt a nőgyűlölet. Gondolom gyerekkorra vezethető vissza, mint az ilyen típusú embereknél jellemzően. Nem volt/nincs jó kapcsolatod az anyáddal, ebben biztos vagyok.

2020. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Tehát hiába vagyok szorgalmas munka terén munkanélküli vagyok mert a HR-esek így döntenek. Akkor kin múlik?"


Finoman fogalmazva azt írtam, hogy hiába van szakmai tudásod, ha mellette egy s**gfej vagy. Úgy látszik a körülírásból nem értesz. Azaz: rajtad múlik.

2020. jan. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Leginkább azért, mert nálunk a hr szakma ilyen tipikus semmi tengő-lengő munka lett a többnyire. A többség aki erre a pályára kerül, az valójában alkalmatlan érdemi értékteremtésre, férfi és nő is egyaránt.

Egyébként nálunk az a megoldás, hogy operátori szinten tesztek vannak és nagyon gáznak kell lenned emberileg, hogy indokolható legyen, ha a teszt sikerül és mégse vesznek fel. Szellemi munkakörben pedig a hr csak szervez, pályáztat stb. Az interjún szakmai résztvevő is van mindig.

2020. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!