Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit kellene...

Szerintetek mit kellene dolgoznia és mennyit kellene keresnie Budapesten?

Figyelt kérdés

Képzeljetek el egy személyt, aki

- 2 éve végzett gazdinfón

- mellette megtanult programozni Java-ban

- marketinges korábbi munkái voltak, Google minősítéseket is szerzett és

- 3 nyelven felsőfokon beszél (angol, német, olasz)

- Könnyen, gyorsan és szívesen tanul.


Milyen állásokat pályáhatna meg így szerintetek és milyen fizuval?


Haverommal dumáltunk és kíváncsiak vagyunk, ti mit gondoltok ennyi alapján?


2020. jan. 5. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Hát szerintem a gazdinfó, kis programozás kuka és inkább a felsőfokú nyelvtudással lenne érdemes próbálkozni egy olyan helyen, ahol előny a bármilyen diploma.
2020. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerinted a gazdaságinformatika és programozás kuka??? Ilyen kezdetű tanácsot hogyan lehet komolyan venni, szerinted? :D
2020. jan. 5. 19:53
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem arra gondolt az első, hogy ez a szintű programozás kuka, amit ezzel a tudással végezni lehetne. A gazdinfó egy rossz vicc szak...
2020. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Minek teszel fel kérdést, ha úgysem veszed komolyan a veled ellentétesen gondolkodó választ?


Sokan végeznek gazdinfón, ami igazából semmire nem jó és a programozást meg folyamatosan kell fejleszteni, akkor ér valamit, ha benne vagy és ha azon az úton akarsz érvényesülni, akkor pályázz meg infós állásokat, mutass fel saját munkákat és meglátod - remélem,, ez már megfelelő válasz a t. kiírónak!

2020. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mint említettem, nem az én szituációm ez, de hogy lehet iyet mondani, hogy "Sokan végeznek gazdinfón, ami igazából semmire nem jó"???


Most őszintén, konyítotok ti ehhez a területhez egyáltalán, vagy csak véleményetek van, mindenről, háttértudás nélkül?

2020. jan. 5. 20:06
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom, miért kell megsértődni, mert nem olyan választ hallasz, amit szeretnél :-)


EZ ITT A GYAKORI, nem egy HVG álláskereső börze, ahol szakemberek vannak. kiírtál egy kérdést és BÁRKI válaszolhat - még a 8 általánost el sem végzett ember is.


És akkor térjünk a kérdésedre: mi a véleményed pl. a kommunikáció szakról?

Használható végzettség vagy sem?

2020. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Számomra alap, hogy nem válaszolok olyan kérdésre, amihez nem értek. Nem ismerem a kommunikáció szakot, sem az elhelyezkedési esélyeket. Így nem válaszolok. Ahogy nem ténykedem a szülés rovatban vagy a fogyás kategóriában vagy a nem tudom, biztosítások alatt, mert nem értek hozzá.
2020. jan. 5. 20:12
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

A gazdinfó nem kuka.

És ott is van annyi programozás mint mérnökinfón, vagy proginfón, hiszen ezeken sincs sok...

Annyi, hogy a plusz matekos és/vagy fizikás tárgyaj helyett gazdasági tárgyak vannak. Melyek bár nem teljesen hasztalanok, talán egy proginfós, vagy mérnökinfós könnyebben tanul meg önerőből programozási nyelveket a későbbiekbe.



De azzal, hogy az illető megtanulta a Java nyelvet, már jelentkezhet fejlesztői junor állásra is, fel fogják venni valahova.

Először talán nem keres majd nagyon sokat, de könnyen lehet feljebb lépni.


De ezzel a diplomával bankoknál is bőven lehet kilincselni, érdemes beadni mindenhova a CV-t ahova ezzel a diplomával keresnek kezdőket, banki környezetben... Pláne ennyi nyelvvel.


Azt mondom, hogy egy 250 nettónak mindenképpen meg kéne lennie, minimum.

Aztán gyorsan lehet ezt növelni...

2020. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Junior java fejlesztőként kapna bruttó 300-400 között. Az más kérdés, hogy 2 év kihagyássa mennyi esélye van munkát találni, de jó java fejlesztő mindig kell.


Ha szereti a nyelvket elmehet egy multihoz valamilyen kommunikációs pozícióra. Itt is kap majd 300-400 bruttót, de ez itt meg is fog állni és késöbb se lesz nagyon több.


Marketing területén is jól el lehet helyezkedni de ha nagy pénzt akar szakítani akkor késöbb saját vállalkozásban kell gondolkozni.


Gazdinfón pedig tényleg lényegesen kevesebb a programozás mint mérnökinfón.



Szoftverfejlesztő aki korábban marketinges volt.

2020. jan. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor esetleg hasonlítsd össze a BGE gazdinfó és az ELTE proginfó tantervét!
2020. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!