Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gáz, hogyha valaki...

Mennyire gáz, hogyha valaki villamosmérnöki diplomával inkább villanyszerelőként dolgozik, vagy ha építőmérnökivel kőművesként?

Figyelt kérdés
(Nyílván a megfelelő OKJ birtokában)

2020. jan. 6. 09:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
Ne keverd a vállalkozói és az alkalmazotti béreket. Ha villamosmérnökként vagy építőmérnökként van vállalkozásod, akkor sokszorosát keresed egy vállalkozó szakmunkásnak. Az alkalmazottat pedig az alkalmazotthoz hasonlítsd, bár megjegyzem van olyan építőmérnök ismerősöm, aki alkalmazottként, de az elmúlt években állandóan túlórazva rengeteget keres egy tervező irodánál, de a villamosmérnökök sem panaszkodhatnak, utóbbiaknak ráadásul nem annyirq ciklikus a piacuk...
2020. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

"Az az építőmérnök aki 5 év tapasztalattal kevesebbet keres, mint egy alkalmazott kőműves, az meg is érdemli."


Pedig igaza van a kérdezőnek. Tudom mert építőmérnök vagyok. 2015-ben végeztem, először kiszúrták a szemem nettó 180-al, nagy nehezen 3 év tapasztalattal találtam egy helyet ahol nettó 300-at kaptam. Meguntam ezt, felmondtam, most logisztikusként dolgok egy multinál, nettó 500-ért.

2020. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

En pont ilyen cipoben jarok. Villanyszerelokent kezdtem (alkalmazott). Utobbi 5 evben mar csak mernoki tevekenyseget csinaltam, elkezdet levelezon a mernokit. Ho vegen allamvizsgazok, alig varom hogy meglegyen es felmondjak, megyek villanyt szerelni, nyilvan nem alkalmazottkent. Villamosmernokok netto 4-500 eft koruli alap berben dolgoznak, ha nem multinal vagy tuloraval 550-650 netto meglehet. Kiemelkedo pozicioban 100-150 eft-al magasabb alapber talan elofordul. En ezert nem vagyok hajlando dolgozni, mikor jelenleg villanyszerelessel 2-3 hetvege alatt meg tudom keresni a mernoki fizetesemet. A cel nyilvan mernokkent vallalkozni, de egy iso utan osszeer a ketto ahogy fejlodsz szakmailag.

Semmikeppen nem mondanam cikinek, ha tobbet keresel vele nyugodtan szerelj, barmikor visszamehetsz tervezni vagy programozni ha ugy adodik.

Nalam meg az is szempont, hogy rettenetesen lehangol es kimerit a napi 8-10h monitor elotti munka. Sokkal egeszsegesebb a konnyu fizikai melo, jossz-mesz egesz nap, kommunikalsz emberekkel, vezetsz, szerelsz, valtozatos. Egesz nap egy irodaban ro_adni az eplan elott vagy egy gyarban gornyedni a tia portallal kevesbe jo. Mondom ezt ugy, hogy mindkettoben van 5-5 ev tapasztalatom (szereles, mernoki munka), es jelenleg is parhuzamosan csinalom oket.

2020. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Epitőmérnökit hagyjuk inkább, nevetséges ahogy más mérnökökhöz képest keresnek. Meg heti 60-70 órát dolgoznak.
2020. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Villanyszerelőnek most a nettó munkadíja havonta 300-500 ezer alkalmazott ként, az én köreimben csak ilyenek vannak, persze az ilyen OKJ-s papír nem feltétlenül játszik. Egyedül önállóan kell dolgozni minimum 5 év szakmai tapasztalat, autó munkaruha van és profi szerszámok. Mindez itthon! Ha valaki ennél többet akar alkalmazott ként akkor havi nettó 800 ezer átszámolva euróból, németbe és az osztrákoknál, minimum 10 év tapasztalat és jobbára intézmények kivitelezése, tehát ez ipari tapasztalatot igényel!


Vállalkozó ként a mostani projektekből 6-7 millió havonta, abból szépen kifizetem az embereket és még így is marad 2,3 millió.

2020. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem gaz de az epitoipari munkasokat nem szoktak bejelenteni rendesen.

Lehet megkapsz pl 1500 netto orabert de napi 4 oraban leszel bejelentve. Ha hitelt akarnal felvenni akkor nem kapsz mert papiron keves a fizetesed.

Nyugdijad meg alig lesz es kenytelen leszel nyugdijas korodban is dolgozni ameddig fizikailag birod.

2020. jan. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
#16 Ezt azért egy állásinterjún normálisabb helyeken tisztázzák, minimális intelligenciával ki lehet kerülni/deríteni a fekete munkavégzést. Ez pont nem egy olyan dolog, ami miatt hezitálnia kellene. Mellesleg inkább 2500-3000ft/h az a szakmunkás bér, 10-15 év tapasztalattal 3000-3500. 1500/órában a segédek meg a pályakezdők dolgoznak.
2020. jan. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egyébként pont most jutott eszembe, hogy mikor diák voltam, a jogosítványomra gyűjtöttem, suli mellett egy kőműves vállalkozónál voltam segédmunkás. A srác elte progmaton végzett, 4-5 évet programozott multinál már egy akkor sem rossz fizetésért (2007 körül keresett 600 nettót napi fix 8 órával), de otthagyta, megunta a monitor előtti pöffeszkedést és elment kőművesnek. Nem volt hülye gyerek, nem egészen 2 év alatt felépített egy vállalkozást, mai napig azt csinálja, nagyon jól megy neki. Utoljára ~5 éve beszéltem vele, kérdeztem hogy a jelen programozói bérek mellett nem menne-e vissza inkább fejleszteni. Eszében sincs, szeret házat építeni, és sokszorosát keresi vele mint fejlesztőként.
2020. jan. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!