Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az igazság? Külföldön...

Mi az igazság? Külföldön tényleg lehet burkolóként, villanyszerelőként (stb. ) több ezer eurót FÉLRETENNI?

Figyelt kérdés

Pl. Ausztriában, Németországban lehet olyan munkát találni ami 2500-3000 ezer eurot fizet és van szállás + étkezés is?


Az álláshírdetéseken nem lehet laikuskont kiigazodni, mert nagyon sok a kamu....


2019. febr. 16. 15:35
1 2
 1/13 Legális Technocol ***** válasza:
100%

Szerintem egy ilyen munkáért a német és osztrák szakmunkások is odaadnák a fél karukat.

A villanyszerelő átlagkereset (éves) Németországban 27.000 €, Ausztriában 30.000 €. Ebből még adózni, egsézsgügyi járulékot fizetni is kell.

2019. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Jó szakember (nem kókler!) itthon is simán megkeres ennyit szezonban.
2019. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

2 ismerőst tudok, aki kiment, egyik Auszriába, ő 2000 eurot kap recepciósként, szállás, kaja ingyen.

A másik vasmunkás Németbe, ő 2500 eurot kap, de szállást és kaját nem. Viszont a felesége is kiment vele takarítani, ő 1300 eurot kap és ketten már jól megvannak albérletben.

2019. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Való igaz. Bár a szálláson 5 másik ember is van a szobában, az étkezés moslék, de legalább félre lehet rakni 2000 ezer eurót! Évente 1x.
2019. febr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem tobb ismerosom kollegam is hazajott nyugatrol, epitoiparban dolgoznak. Az egyiknek semmije nincs a masik miutan hazajott a fonoketol kert kolcson autora. Na, ennyire jol lehet havonta 2-3.000 eurot felretenni.


Realis hogy 4-500 eurod marad honap vegere kinn ha nagyon visszfogod magad. Ja igen, 2.000 euros fizetes az 200 ora fizikai munka neked kulfoldinek. A nemet ugyanezert csak 140 orat dolgozik. Jo ha tudod..

2019. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, de mint mások már előttem leírták, itthon, szezonban, saját ingatlannal jóval esélyesebb, mint kimenni és kinn bérelni egy lakást.

Ellenben ha van ingyenes munkásszálló és képes vagy elviselni az adott körülményeket, akkor külföldön jobban lehet keresni.

2019. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Nekem van ismerősöm aki vendéglátós, legalábbis annak ment ki, nem szakirányú a diplomája, de felvették tpasztalat nélkül és félre tud tenni 2000-3000 eurót. 3000 eurót keres és van, hónap, hogy a 100%-ot elteszi, mert van szállás meg étkezés háromszor.

De ez nem Ausztria, vagy Németország...


Amúgy sok olyan német hírdetést olvasni építőipari szakmunkásoknak, hogy adnak szállást is, amit sokszor kiemelnek, hogy bem munkásszáló szintű, hanem jobb.

2019. febr. 17. 16:33
 8/13 anonim ***** válasza:

Ennek az ismerosodnek lattad a berpapirjat hogy 3000et felre tud tenni ?mert en haverom tirolban egy egesz konyhat visz ot ev tapasztalattal egy otcsillagos szallodaban tud nemetul is es o nem kap ennyit max decemberben amikor duplat kap akkor kap felette...


Mese HABBAL.

2019. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem láttam, de ez egy ilyen fura emberke, aki sosem kérkedik semmivel és nem anyagi központú...

Szerintem igazat mond, nekem csak az a hihetetlen, hogy felvették, azon a környéken eleve ritka az ilyen meló, nincs akkora igény rá és ahhoz képest meg biztos sokan jelentkeznek ennyi pénzért.

2019. febr. 17. 17:25
 10/13 A kérdező kommentje:

Amúgy maga a fizetés nem hihetetlen.

Ahol a magyatnak háromszorosa az albérlet ára és kétszer annyi minden élelmiszer, ott simán hihető, hogy az emberek átlagosan megkeresnek 700,000-1,000,000 millió forintnak megfelelő összeget, hiszen ott ennyi kell a normális élethez.


A magas minőségű munkásszáló és az étkeztetés ami lehetővé teszi, hogy félre is tegyen, már számomra is kicsit hihetetlen...

2019. febr. 17. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!