Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdaságinformatikusként...

Gazdaságinformatikusként nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés ezen az oladon, aminél nagyon meg leptek a válaszok...


10/9 válaszoló szerint a gazdaságinformatikus egyetemi szaknak semmi értelme, egy büfészak.


Én eddig úgy tudtam, hogy annyi a három informatikus szak között a különbség, hogy mérnökinformatikán a fizika dominál, programtervezőn a matek a mélyebb, gazdaságinformatikán pedig gazdasági tárgyak vannak...

De mindegyik mellett még otthon is kell tanulni, ahhoz hogy tudjon az ember programozni.


Most akkor mi az igazság?


Még egy másik kérdésnél olyan választ is láttam, hogy "nem létezik a valóságban olyan, hogy gazdaságinformatikus, csak az egyetemen" és ez a válasz 100 százalékot kapott.


Ha valaki informatikusként dolgozik banki, vagy más gazdasági terùleten, az mi ha nem gazdaságinformatikus a való életben?


2020. jan. 10. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ezeket az "értelmes" válaszokat olyanok adják, akik nem ismernek egyetlen gazdaságinformatikust sem, vagy ha igen, akkor műszaki infót vagy progmatot végeztek és azt hiszik, rajtuk kívül már szakember nem létezik. Minél jobban beleásod magad, annál jobban rá fogsz ébredni arra, hogy folyamatosan megy a lenézés, piszkálódás, kritizálás ezen a területen. Olyanok, mint a szülés után az anyák a gyereknevelés rovatban, vagy mint a bolhás kutyák. Egy gazdinfó nem büfészak, csak annyira, mint akármelyik másik infós. Lehet végezni úgy is, hogy semmit se tudsz igazán és úgy is, hogy jó szakember vagy. Rajtad áll.
2020. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én tanultam egyetemen, volt mindhárom szak a karon (+ villamosmérnök), és a tanterv úgy 70-80%-os átfedésben volt, ezen felül egyes tárgyakat válaazthatónak felvehették azok közül, amelyek a másik szakon voltak. Elhelyezkesésnél teljesen irreleváns volt, hogy ki melyiket végezte, több múlott az egyéni érdeklődésén.


De ez egy hagyományosan műszaki beállítottságú, mérnökképző egyetem, aminek mellesleg volt gazdasági kara is az informatikai és a mérnöki karok mellett. Kicsit más lehet a helyzet ha valaki egy kimondottan gazdasági egyetemen tanul gazdaságinformatikát, ahol nincs mellette más infós szak.


Egyébként elvileg jó a meglátásod, de én nem általánosan a fizikát mondanám a mérnökinfónál. A mérnökinformatikus, korábban műszaki informatikus szak eredetileg a villamosmérnök leágazása volt, a proginfó, korábban programozó matematikus valóban elsősorban matematikai irányból közelít. A gazdaságinformatikus kicsit speciális eset, a szak eredeti neve rendszerinformatikus volt, ami elsősorban vállalati rendszerekre utalt, és ennek keretében tanultak több gazdasági tárgyat.

2020. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Én gazdaságinformatikus BSc-t és programtervezőinformatikus MSc-t végeztem, szóval van tapasztalatom mind a két szakkal, illetve már az alapképzés óta dolgozom. A legtöbb egyetemen a szak 70%-ban megegyezik a programtervező informatikussal. Aki az előbbivel nem tud elhelyezkedni, azon az utóbbi sem segítene. Nyilván érvényes a sokat emlegetett dolog, hogy ezen a területen otthon kell megtanulnod az aktuális szakmai dolgokat.


"Ha valaki informatikusként dolgozik banki, vagy más gazdasági terùleten, az mi ha nem gazdaságinformatikus a való életben?"


Mit dolgozik egy banknál? Nyilván valamilyen megfogható pozícióban van. Szoftverfejlesztő, adatelemző, rendszergazda, stb. Olyan pozíció nyilván nincs, hogy gazdaságinformatikus, ahogy programtervező informatikus sincs.


" A gazdaságinformatikus kicsit speciális eset, a szak eredeti neve rendszerinformatikus volt, ami elsősorban vállalati rendszerekre utalt, és ennek keretében tanultak több gazdasági tárgyat."


Mellékes, de közgazdasági programozó matematikus volt a korábbi neve.

2020. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3:

Attól függ melyik egyetemen, van ahol rendszerinformatikusnak hívták a szakot eredetileg, te gondolom a Közgázra (Corvinusra) gondolsz, de ott sokaig teljesen más volt a szak tanterve, hangsúlyosabb volt a gazdasági vonal, mint máshol.

2020. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A gazdinfo szerintem business analysis, project management meg ehhez hasonlon iranyokba megy el, ilyen allasokat siman meg lehet kapni vele.
2020. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

A papírral önmagában nem lehet álláshoz jutni, a tudásod szerez állást. A papír ahhoz kell, hogy a kezdeti "van diplomája?" szűrőn átmenj. Ha tudsz programozni, lehetsz programozó is ilyen diplomával, ha semmihez nem értesz, akkor max. titkár leszel valaki mellett, ahol csak az a fontos, hogy legyen valami felső papírod.


Az leszel, amit kihozol magadból. Ez csak egy papír, nem több. Ezen a területen tényelg otthon és a munkahelyen tanulsz, nem az egyetemen. Ott legfeljebb a főbb irányokkal ismerkedsz, hogy tudj a létezésükről.

2020. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen, mindhárom szak csak alapokat fog neked adni semmit többet, ami édeskevés. Ha a képzés végére önmagadtól nem tudsz valamit produkálni sajnos nem vesznek fel sehova bármi is legyen rányomva a diplomádra. A gazdi legalább könnyebb mint a többi.
2020. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!