Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Okj-s képesítés az ér annyit...

Okj-s képesítés az ér annyit mint egy rendes nappalin elvégzett szakma?

Figyelt kérdés

Itt függ attól is a helyzet , hogy milyen szakmáról van szó, ugye?

Egyébként szakács OKJ-m van, de még sosem próbálkoztam vele elhelyezkedni. Elvégeztem, de nem foglalkoztatott.



2020. jan. 11. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2020. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Én nem tudom annyira komolyan venni.

A szakács papírodat mennyi idő alatt szerezted meg?


Iskolarendszerű képzésben 5 vagy 6 év alatt tanulják.

Jó, nem arról szól az összes órájuk, de 15 éves koruktól tanulják az alapokat, ami évek alatt leülepszik, lehet rá építkezni.

Szakmai alapismeretek kellenek.


Nekem is van egy OKJ-m.

Vicc kategória.

Otthagytam a fősulit, elkezdtem munkát keresni. Bejelentkeztem a munkaügyibe, pályakezdőnek segély nem járt, viszont felajánlottak egy tanfolyamot.

Belementem, mégsem baj az, ha van még egy szakmám, amíg nem találok állást, meg így legalább a tanfolyam alatt fizettek kemény 30 ezret havonta.

Egy felnőttképzési cég tartotta az órákat, de annyira komolytalan volt.

Anyuka-apuka-lányuk, meg egy negyedik személy voltak az oktatók. Na ebben volt 10% oktatás, meg 90% idegesítő duma. Sztorizgattak az életükről, persze minden tekintetben saját magukat fényezték. ritka idegesítő család volt.

A debreceni Műszaki Főiskolán tanítottak egyébként, ami már beolvadt a Debreceni Egyetembe.

Talán egyesek így felismerhetik őket, hogy a komplett család ott tanított.

A tanítás elmaradása ellenére a vizsgája mindenkinek meglett, pedig volt egy olyan kislány, aki összefüggő mondatot nemigen tud megalkotni, olyan igazi vidéki parasztlány volt.

Igaz, kettese lett, de azt senki nem nézi, az önéletrajzodba sem írod bele.

Csak annyi számít, hogy megvan a papírod.

És ez a vicc az egészben: szerencsétlen semmit nem ért a szakmához, mégis van neki papírja arról, hogy ért hozzá.

Ugyanígy van papírja annak is, aki 6 évig tanulta.


Ja, a tanfolyam 9 hónapig tartott.


A személyes tapasztalatom az, hogy a munkáltatók sem hülyék, különbséget tesznek valódi iskolarendszerű tudás és OKJ-s tanfolyam között.

2020. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hasonló a helyzetem. 8 hónapos volt. Kb. Csak a tételeket gyakoroltuk. Szakmai gyakorlat része meg egy ismerősöm éttermében volt. Sok mindent nem tanultam. Munkaügyi által volt erre lehetőségem.


Ha jól gondolom, akkor max konyhai kisegítő állásokat tölthetnék be, ugye?


Illetve az is érdekelne, hogy minek indítanak ilyen képzéseket, ha semmit nem ér utána a papírod?

2020. jan. 11. 19:08
 4/16 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet vele dolgozni, nekem legalábbis úgy volt hogy volt egy ismerősöm akinek szüksége volt szakácsra és inkább ismerőst vagy rokont akart a pozicióra, ezért eldöntöttem elvégzem és elmentem oda dolgozni ennyi.
2020. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Szia, én szakács vagyok, viszont nem OKJ-n végeztem, hanem normál iskolában évekig tanultam..

Ahol én melózok, ott határozottan kiröhögték az embert aki így ment oda. Túl sokan “szakácsok”, közben pedig képtelenek átlátni a szakmát kellően... nem lehet hónapok alatt megtanulni.. igazából ezt a szakmát az ember örökké tanulja.. viszont a hulladékok hamar kiesnek. :)

2020. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Most ez egy vicc? Miért nem érti meg senki hogy nicns már külön Szakmunkás bizonyítvány. Aki Szakközépiskolában tanul vagy Szakgimnáziumban az is érettségit vagy OKJ szakmát kap a végén. Az OKJ Országos Képzési jegyzéket jelent. Akik érettségi után tanulnak 2 évig érettségihez kötött vagy nem kötött szakmát akkor csak a szakma oktatás van és nincsen közismereti tárgyak péládul történelem vagy magyar vagy matek. Akik 8n általános után mennek Szakközépbe azoknak van közismeretei tárgy is és úgy van nekik 3 év hogy meglegyen a szakmájuk. Akik Szakgimnáziumban tanulnak nekik 4 év mire leérettségiznek és utána 1 év alatt az adott ágazatban technikus végzettséget szerezhetnek ami szintén OKJ bizonyítvány. Tehát értelmetlen a kérdés.
2020. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem értelmetlen.

Ez a szakgimnázium meg hasonló szavak... bocsáss meg, de mióta van ez?

2-3 éve?

Azaz olyan 18-20-22 éves gyerekek végezhettek ebben a rendszerben.


Én még nem tartom magam idősnek, 35 éves vagyok, de már nem tudom, mt és hányszor alakítottak át az oktatáson.

És hidd el, az 50 éves cégvezető sem fogja tudni, hogy mit is jelent, hogy te szakgimnáziumban vagy miben végeztél.


Iskolában tanultad a szakmádat, éveken keresztül, vagy egy pár hónapos gagyi tanfolyamon szereztél egy papírt?


Ha így maradna a rendszer, akkor 10-20 év alatt már megtanulná az ember, de pár évente mindent változtatnak, így meg semmi értelme.


Én bolognai rendszerben kezdtem el az egyetemet, de már el sem tudnám mondani, mi volt az. És nem lehetett volna halasztanom, valami olyasmit magyaráztak akkor, hogy mi voltunk az utolsó ilyen évfolyam, utánunk már minden teljesen megváltozott, így én buktam volna a teljes képzést, ha csúszok. És az a bolognai rendszer is alig pár évig létezett.


Szóval ne kapd fel a vizet, mert a munka világa nem úgy működik, ahogy egyelőre elképzeled.

2020. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
De értelmetlen. Amikor te 4 évig tanultad írd már le hogy mennyi vagy hány órás gyakorlatod volt a közismereti tárgyak mellett? Attól hogy valaki sokáig tanulja még mellette van más tantárgyai is. Akik érettségi után tanulják 2 éves képzésben azoknak csak a szakma van és nincsen közismereti tantárgy képzés. Én nem a gagyi tanfolyamról beszélek ami 6 hónapos hanem a felnőttoktatásról amit iskolarendszerű képzésben lehet elvégezni és az első két szakma ingyenes és a végén kapsz OKJ bizonyítványt mindenki az kap már rég nincsen szakmunkás bizonyítvány egy évtizede biztos.
2020. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 TappancsMancs ***** válasza:
Amennyire tudom, OKJ is van 1 hónapos, 2 hónapos, 2 éves... És ott van az egyéni része is, hogy aki ímmel ámmal végzi a több éves képzést ... vagy aki rövidebbet végez, de lelkesen tovább is tanulja és ... Sokrétű a dolog. És mint említették a képzés minősége is számít, ez egy soktényezős kérdés. Alapvetően egy gyorsabb, alap OKJ is több a semminél.
2020. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem mindent értek. Nekem a munkaügyi ajánlotta fel ezt a lehetőséget. Ingyenes volt illetve még egy ingyenes lenne. Azt hiszem alapképesítés volt. Ne kövezzetek meg annyira nem vagyok jártas ebben a témában. Ezért is tettem fel a kérdést. Minden választ köszönök!:)
2020. jan. 11. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!