Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Okj-s képesítés az ér annyit...

Okj-s képesítés az ér annyit mint egy rendes nappalin elvégzett szakma?

Figyelt kérdés

Itt függ attól is a helyzet , hogy milyen szakmáról van szó, ugye?

Egyébként szakács OKJ-m van, de még sosem próbálkoztam vele elhelyezkedni. Elvégeztem, de nem foglalkoztatott.



2020. jan. 11. 18:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

42%-os, nem ugyanarról beszélünk, de te kötöd az ebet a karóhoz.

Végezd el akkor azt, de ne csodálkozz, ha hátrányban leszel.

Majd egy interjún verheted az asztalt, hogy márpedig te nem tanultál történelmet, blabla...

Csak senkit nem fog érdekelni!

2020. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nagy itten a félreértelmezés. Most annyi a könnyítés az OKJ-s képzésben, hogy hétvégén is elvégezheted, de a szükséges óraszámok KÖZPONTILAG vannak meghatározva. A 42%-os magyarázta azt a legjobban, attól, hogy 6 évig suliba járt valaki, az nem azt jelenti, hogy 6 évig a szakmáját tanulta, abból 4 év volt az érettségire felkészítés.


De, hogy a kérdésre is válaszolja:


Kapsz egy bizonyítványt, abban benne egy szám, ami az Országos Képzési Jegyzék-ben szereplő szakmai képesítést jelöli. Sehol nem említik benne, hogy ezt nappali, vagy esti képzésben szerezted.


Nyilván itt sem mindegy, hogy milyen szakképesítést szereztél :


"21: alapfokú részszakképesítés, amelyet befejezett iskolai végzettség nélkül is elvégezhetsz.


31: alsó középfokú részszakképesítést adó OKJ képzés, amely alapfokú iskolai végzettségre épül (legalább 8 általános iskolai végzettség kell az elkezdéséhez) vagy a szakmai és vizsgakövetelményben meghatározott bemeneti elméleti és gyakorlati tudáselemekre épül


32: alsó középfokú szakképzettséget adó OKJ képzés, amely alapfokú iskolai végzettségre (8 általános) vagy a szakmai és vizsgakövetelményben meghatározott bemeneti kompetenciákra épül.


33: alsó középfokú szakképesítés-ráépülés, amely alapfokú iskolai végzettséget igényel, és amelyhez már meglévő szakképesítés szükséges.


34: középfokú szakképesítés, amelynél szintén előfeltétel az alapfokú iskolai végzettség vagy a szakmai és vizsgakövetelményben meghatározott bemeneti kompetenciák.


35: középfokú szakképesítés-ráépülés, amely alapfokú iskolai végzettséget igényel, és amelyhez már meglévő szakképesítés szükséges.


51: felső középfokú részszakképesítés, amely érettségi végzettséghez kötött.


52: felső középfokú szakképzettséget adó OKJ képzés, mely alapkövetelménye az érettségi bizonyítvány.


53: felső középfokú szakképesítés-ráépülés, amely érettségi végzettséghez kötött szakképesítésre épül.


54: emelt szintű szakképzettséget (technikus) adó OKJ képzés, a belépési feltétele szintén érettségi vizsga.


55: emeltszintű szakképesítés-ráépülés, amely érettségi végzettséghez kötött szakképesítésre épül.


62: felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítést adó OKJ képzés, az elkezdésének feltétele a diploma megléte."



Nem mindegy, hogy biztonsági őrnek tanulsz 3 hónapig, vagy más szakmát, ami mondjuk 1 éves képzés. Én egy 1 éves tanfolyamon vagyok túl, nem volt könnyű és nem is engedtek át mindenkit. Gyakorlatilag a tanfolyam végére az osztály fele maradt meg. A komplex szakmai vizsga hajazott az érettségire, még a vizsgafelügyelő elnök is bent ült a teremben. Nem is érzem azt, hogy a semmire kaptam egy szakmai bizonyítványt.


Amúgy ősztől megoldódik minden, még aki bizti őr akar lenni, annak egy 2 éves képzés majd, iskolarendszerben. Kiváncsi leszek, hogy mi lesz a vége a szigorításnak.

2020. jan. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Hiába az óraszám, az iskola pecsétje ott van.

És fogják látni, hogy egy normális középiskolában, vagy egy nevetséges tanfolyam-szervező cégnél szerezted.


Értem, hogy mit akarsz modnani, de a kérdés az volt, hogy ér-e annyit. Ugyanolyan komolyan veszik-e.

A válasz: NEM.

2020. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%
Értem én utolsó, savanyú a szőlő. Elárulom neked, ha fogyatékos vagy, konkrétan lesz.rják, hogy végeztél. Ilyen erővel az esti érettségi se ér semmit, holott nekem amint meglett nettó 80e-el többet fizető állásom lett. Ringasd csak magad a h.lyeségeidben.
2020. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A munkaadókat nem az érdekli milyen iskolát, hány év alatt végeztél el, hanem hogy eddig hol dolgoztál és a szakmádban hány évet dolgoztál. Ha sehányat, mert tanultál, akkor köszönik az érdeklődésed és ennyi. Én hiába végeztem el a ruhaiparit 4 év alatt, sehová nem kellettem varrónőnek, mert amit tanítottak mindenki tudta, hogy elavult a tudás és nincs idejük, pénzük betanítani a korszerűbb gépek használatára, szóval ennyi a történet. Tök mindegy hogy fél évet, vagy 5 évet ülsz a padban, ha nincs gyakorlatod és nem dolgztál a szakmádban nem fogsz kelleni sehová, hacsak nagyon nagy az ember hiányuk, akkor vesznek fel ha muszáj és akkor be is tanítanak, nem egy hirdetést láttam már, hogy betanított szakácsot keresnek, betanítanak, csak valaki menjen már hozzájuk, kürtös kalácsosnak is betanítanak, nincs ember, viszont ahol meg betanítanak, nem kérnek végzettséget, vagyis lexarják, hogy nincs szakács okj-sod csak egy érettségid, mert majd ők megtanítanak a szakmára az éttermükben, ennyi.
2020. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Állítsd le magad, te nyomorult.

Nagyon nagyképű vagy, csak épp semmi élettapasztalatod nincs.

Én nem ringatom magam semmiben, csak épp dolgozom és nyitott szemmel járok a világban.


De szerinted mindenki fogyatékos, aki nem veled ért egyet. Ez aztán a felnőtt gondolkodásmód.

Más is leírta, hogy aki ilyen tanfolyamos papírral ment, azt konkrétan kiröhögték.

Ez a valóság, ha neked ezt nehezedre esik elhinni, hát legyen.

De ne állítsd már be úgy, hogy csak neked lehet igazad, és amit te gondolsz, az TÉNY, mert nem az, csak egy vélemény.

A munkáltatók nagy része nem tartja annyira a gagyi kis tanfolyamodat.

Az, hogy most boldog-boldogtalant felvesznek, azért van, mert elég speciális helyzet van a munkaerő-piacon, jelenleg több a szabad álláshely, mint a szakdolgozó, így tényleg el lehet helyezkedni egy komolytalan papírral is. MAjd beletanul az ember, ez most egy ilyen időszak.


Ugrálj tovább a szakgimnáziumoddal a 20 éves fejeddel, és hidd azt, hogy tied a világ. Az ilyenek szoktak nagyot koppanni, akik azt hiszik, hogy mindenkinél mindent jobban tudnak.

2020. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!