Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi érteleme van...

Szerintetek mi érteleme van szakmát tanulni?

Figyelt kérdés
Iskolába járni szakmát tanulni amikor szinte nincsenek is gyakorlatok. Egyetemen is főként elméleti tudást adnak de gyakorlati tudást nem adnak. OKJ képzéseken is alig van gyakorlat csak ülni a padban és hallgatni a tanárt. Ilyen oktatási rendszerrel nem lehet megtanulni egy szakmát sem. Szakmát szerintem élesben tanulja meg az ember a munkahelyén ezért sem értem hogy miért nem csinálnak egyes munkahelyek cégek olyat hogy betanítják a dolgozókat az adott területre és addig a dolgozó meg ingyen dolgozik ott és miután betanulta és tud termelni pénzt a végnek ahol dolgozik akkor utáne meg fizetést adni neki. Szerintem így kéne dolgozni elhelyezkedni karriert építeni és szakmát is tanulni. Az hogy az ember tanul 2-3 évig érettségi után és nem veszik fel sehova mert pályakezdő aztán soha nem fog munkába állni se pénzt keresni.
2020. jan. 13. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb képzés keretein belül van lehetőség szakmai gyakorlatra, ami pontosan olyan, mint ahogy leírtad.
2020. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de nem értem a problémát. Ahhoz, hogy a gyakorlatban bármit csinálj, előbb tudnod kell az elméletet hozzá. Személyes példa: a volt munkahelyemen autószerelő tanulók voltak gyakorlaton pár hétig. Első nap kiderült, hogy az elméleti háttér tudásuk konkrétan nulla. Akkor már egy éve tanulták a szakmát, és 10-ből 6-an nem tudtak egy váltót egy generátortól megkülönböztetni. Nekünk, a gyakorlatban kellett volna elkezdeni elmagyarázni nekik, hogy melyik az autó eleje meg vége?

Az, hogy van egy szakmád, vagy diplomád, nem azt jelenti, hogy egy kész szakember vagy. Azt jelenti, hogy rendelkezel azokkal a szükséges szakmai alapokkal, amikre lehet építeni. Ennyit és nem többet.

2020. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én szakközépbe jártam, voltam szakmai gyakorlaton, az első 3 hónap munkában többet tanultam, mint 4 év slatt a suliban.
2020. jan. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nagyobb multinacionális cégek szerinted viccből költenek több százezer akár millió eurót tanműhelyekre?


Elméletben annyira szuperül hangzik, de neked lenne kedved olyan embert oktatni, aki nullával oszt?


Főleg, hogy ilyen gépek milliós értékek.


" Egyetemen is főként elméleti tudást adnak de gyakorlati tudást nem adnak."


Ja, csak egyetem mellett el lehet menni dolgozni vagy alapból duális képzésre jelentkezni.


"egyes munkahelyek cégek olyat hogy betanítják a dolgozókat az adott területre és addig a dolgozó"


Ez most is meg van, csak elvárnak egy bizonyos szintű alaptudást, informatikusként ne először láss programkódot, gyárban ne először láss CNC vagy esztergát, könyvelőként tudd, hogy mit jelent a tartozik és követel oldal és még lehetne sorolni.

2020. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A porblémém az hogy nem alkalmaznak pont ezért páylakezdőket a cégek és hiába tanul az ember 10 szakmát hogyha minden egyes szakmában pályakezdő lesz a cégeknek meg nem kell pályakezdő csak tapasztalt ember aki tud egyből pénzt termelni és ezért írtam azt hogy akkor nem célszerűbb betanítani az adott jelentkezőt fiatalt arra a területre amiben akar dolgozni és addig ingyen ott van utána meg kap fizetést minthogy kifizetni a drága egyetemet a drága féléves tandíjat vagy bármilyen más tanfolyamot mert úgyse megy vele az ember semmire. Rengeteken munkanélküliek pláne fiatalok mert nem tudnak semmit gyakorlatban meg pláne nem és egyes szakterületeken meg képzett szakember munkaerőhiány van pláne az építőiparban. Az ilyen szakmák is mint építőipar nem az iskolapadban tanulja meg az ember. De bármilyen más szakmát sem például a vendéglátás is ilyen és stb. Az ember akkor tanul meg akkor megy bele az agyába ha közben csinálja is amit tanul és nem csak hallgatja vagy magolja a tananyagot a könyvből. Egyetemre is jártam már és előadás van ügye meg szemmináriumok de olyan tehát annyi felesleges tananyag van hogy az életben nem lesz szükség rájuk és ügye mellette fizetni a drága tandíjat csak a Magyar emberek is annyira rámentek csak a papírral hogy csak akkor állnak szóba veled ha van papírod ha nincsen akkor még esélyt sem adnak semmire. Nagyon rosszul mükődik ez az egész rendszer.
2020. jan. 13. 23:08
 6/9 anonim ***** válasza:

"Rengeteken munkanélküliek pláne fiatalok "


Most Magyarországról beszélsz vagy valamelyik másik országról?


Ezt azért jó lenne tisztázni, mert azért a amit írsz az inkább Franciaországra igaz, ahol tényleg alacsony a fluktuáció a munkaügyi törvények miatt.

2020. jan. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

“Rengetegen munkanélküliek pláne fiatalok "

Ezt a hülyeséget honnan szeded?

Elhiszem, hogy te az vagy, meg talán még pár lúzer haverod, de ez nem általános tendencia!

2020. jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg teljesen igaza van a kérdezőnek!


NEM gyakorlatorientáltak a képzések (vagy szerezz gyakorlati helyet magadnak jó pénzért, mert senki sem akar kínlódni egy kezdővel, örül, ha a saját munkája végére ér, egy tanuló a nyakán csak nyűg neki) és sokszor olyan is van, hogy a suliban tanult elavult elmélet köszönő viszonyban sincs a gyakorlattal.


Csak a pénzt szedik, aztán annak lesz munkája, akinek van ismerőse/kapcsolata vagy már meglévő munkahelye, ahol beiskolázzák, hogy papírja is legyen.


És most hagyjuk már az autodidakta programozást, mert nem akar mindenki programozó lenni.


A legtöbb szakmához igenis kellene a betanító, a mester, akitől lehet tanulni, pl. hiába tudja mindennek latin nevét a nebuló, ha az éles helyzetben meg soha nem látott olyat és azt sem tudja, hogy néz ki.


De mindenképpen van értelme tanulni, mert papír nélkül meg szóba sem állnak veled.

2020. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az, hogy legyen papírod amivel felvesznek valahová, mert előbb utóbb leeht találni.

De papír nélkül normális jól fizető állást találni ismerettség nélkül kábé lehetetlen.

Persze valami jó szakmai papírral sem feltétlen adott a dolog, de lényegesen több az esély. Mondhatni úgy legalább van esély.

2020. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!