Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonos munkakörben azonos...

Azonos munkakörben azonos munkaidővel nem vagyok jogosult azonos munkabérre?

Figyelt kérdés

Egy kollegám tartós táppénzre került (műtét miatt) hónapokig nem lesz. Engem kivettek a saját munkakörömből és betettek a helyére-nem 1-2 napra hanem hónapokra.

A feladatköröm munkaidőm felelősségem stb teljesen azonos vele.

Még a végzettségem is azonos.

De van egy bibi: ő br 280-at kap én br 220-at.

Kérdésem: ha totál azonos munkakör és munkaidő és felelősség és végzettség-akkor a bér miért nem azonos?


Miért várják el tőlem hogy (ráadásul 15 évvel idősebben....) ugyanazt a feladatkört ellássam 60.000-el kevesebbért?

Nyilván az nem érv hogy mi van a szerződésben mert a szerződésben eleve nem is ez a munkakör szerepel tehát itt meg is halt az érv.


2020. jan. 17. 08:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondhattad volna, hogy nem vállalod, esetleg mondhattad volna, hogy módosítsák a szerződésedet, esetleg kérhetnél érte jutalmat, stb. de néma gyereknek anyja se érti...

Ha nem szólsz miért is adjanak neked több pénzt? Hülyék lennének ha elvállalod anélkül is. Ráadásul hivatalosan nem tudhatnád mennyit keres más.

Bónusz: ugyanolyan munkakörben dolgozók se mindig ugyanannyit keresnek. Lehet, hogy erről eddig nem tudtál eddig? Sőt, olyan is van, hogy egy céghez felvett újonc többet keres, mint egy évek óta ott dolgozó.

Megegyezés kérdése. Ez nem állami szektor bértáblával.

2020. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"Mondhattad volna, "


Mondhattam volna ha nem láttam volna mi történ az előző kollegával akik hasonló szituban ezt mondta. Ez nem olyan hely ahol a nyúl viszi a puskát. Itt az van amit a főnök mond.

Itt nincs olyan hogy "'nem vállalom" ha ezt kiejtem a számon mehetek is állást keresni.

Hogy képzeled hogy egy sima melós azt mondja a főnöknek hogy nem... akkor az a melós mehet is elfelé.

Itt nem kérdezik vállalod -e. A főnök azt mondta akkor az úgy lesz vagy lehet elfelé menni.

2020. jan. 17. 08:34
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagy rá jogosult. A fizetés megegyezés kérdése.
2020. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

2#

Te be vagy sz..a főnöktől, és ők ezt szépen ki is használják.

Én simán elbeszélgettem a főnökömmel hogy mit miért, és mennyit szeretnék. Úgy is lett.

Amúgy már munkaadó is vagyok, de aki elvégez valamit annyiért, és jó ez így neki, nincs téma.

Tessék kiállni magadért. Nem is értem, ez egy szimpla beszélgetés hogy ki mennyiért adja a munkáját. Ők adtak egy ajánlatot, te elfogadtad. Te miért nem teszel egy ajánlatot? Átgondolják aztán mondanak rá valamit, amiből szintén az álláspontok közelítése felé haladtok. Ezt hívják bértárgyalásnak.

Sok sikert!

2020. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%

Ilyen szabály nincs, a bér megegyezés kérdése.

Mondd meg, hogy többet szeretnél, vagy nem vállalod, aztán vagy megtartanak téged és megadják az emelést, vagy pedig keresnek mást, aki megcsinálja az általuk ajánlott bérért is.

Ez a piac.

2020. jan. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%
Az eredeti kérdésedre válaszolva: persze, hogy nem vagy rá jogosult. Versenyszférában a minimálbéren / garantált bérminimumon kívül semmilyen fizetésre sem vagy "jogosult", minden fizetés egyedi bértárgyalás eredménye.
2020. jan. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagy rá jogosult. Van egy munkaszerződésed, abban le van írva feketén-fehéren a béred. Kapsz bérpapírt. Azt kapod ami a szerződésedben benne van. Ha a cég akarja akkor a takarítónak fizethet havi 5 milliót. Amúgy meg szólni kéne nem? Honnan tudják mi a kínod? Másrészt ha nem tetszik a fizetés mondj fel.
2020. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Ma is sikerült olyan sztorit kitalálnod, ahol megint nincs igazad.

A bér megegyezés kérdése. Szakmai minimálnál nem adhat kevesebbet, minden másról egyéni bértárgyalás dönt. A másik jobban tudott alkudni ennyi, amúgy közöd nincs, hogy mennyit kap a másik ember.

2020. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%
Erőszakold ki, vagy mondj fel.
2020. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Van egy munkaszerződésed, abban le van írva feketén-fehéren a béred“



Így van !!! Teljesen igaz!!

Éppúgy le van írva a bérem feketén fehéren ahogy a MUNKAKÖRÖM is le van írva feketén fehéren. Amit most a cég egy vállvonással felrúgott amikor közölték hogy akkor holnaptól nem itt dolgozom hanem amott és nem ezt csinálom ami a munkaköröm hanem tök mást.


Vagy ez esetben nem számít mi van a szerződésben feketén fehéren? Itt nem számít mi van leírva? Csak a bérnél számít ami le van írva és attól eltérni nem lehet?

Vagy hogy van ez?


???

2020. jan. 17. 17:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!