Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A csókos közalkalmazottak...

Girlll3 kérdése:

A csókos közalkalmazottak egy-egy munkakörben mennyivel kereshetnek többet, mint azok, akik nem csókosok?

Figyelt kérdés
Példának okáért a testvérem nettó 140 ezret keres könyvtári dolgozóként, míg én kerestem ügyintézőként 170 ezret, ami az eddigi legjobb fizetésem volt. Ezekből úgy gondolom nem lehet önálló életbe belekezdeni, ugyanakkor nem vagyok képben, hogy mennyire lehet jó protekcióval a fizetés egy irodai dolgozó esetében, közalkalmazottként.

2019. dec. 19. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Keresd meg oket, majd kerdezz ra, ha ertelmes vagy.
2019. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Közalkalmazottként nem nagyon érdekel senkit a protekció, jogszabályban vannak meghatározva a juttatások.

Ilyen-olyan vezetői pótlékkal lehet csalni (de azt sem mindenhol, inkább csak a magasabb fenntartású helyeknél), de az is néhány tízezer legjobb esetben is.

2019. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Borkai fia 1 millió forint fizetést kap a semmire. Ennyit.
2019. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
többet érdemelnének a csókosok még ennél is
2019. dec. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Hmm fura, én kerestem már 120ezret is és tudtam önálló élete élni, albérletet fizetni, szórakozni és félrerakni. Más miért ennyire életképtelen azt nem tudom
2019. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
76%

Bármennyivel kaphat többet gyakorlatilag. Ld az októberi választások, ahol lecserélték sok helyen a narancsos polgármestert és akkor derült ki hogy X alkalmazottak a szokásos táblás bér 2-3x kapták a semmire.

Nem volt indok hogy miért. Csak .

Sokszor még végzettségük se volt meg, tehát még a látszatra se adtak hogy olyat tegyenek az állásba aki elvileg megfelel.


csak aztán jött az októberi bukta.

2019. dec. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hmm fura, én kerestem már 120ezret is és tudtam önálló élete élni, albérletet fizetni, szórakozni és félrerakni. Más miért ennyire életképtelen azt nem tudom"


Valószínűleg mindezt 15 évvel ezelőtt, mert manapság csak egy albérlet többe kerül.

2019. dec. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is kerestem 120.000-et és éltem belőle. ennyi volt az első fizum az egyetem után.

2005ben.

2019. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!