Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik Győr környékén dolgozó...

Akik Győr környékén dolgozó jármű/gépészmérnök gyakornokok mennyit keresnek körülbelül és milyen munkával?

Figyelt kérdés
Nemsokára itt az ideje a szakmai gyakorlatnak,de pl az Audihoz nem szívesen mennék,amit onnan hallok,sokan exceleznek egész nap,vagy egyéb adminisztratív feladatokat végeznek,kemény bruttó 900-1000-es órabérrel.De valamiből meg is kéne élni,meg szeretnék értelmes feladatokat végezni.Azért jó lenne egy olyan nettó 170 ezer körüli gyakornoki bért elérni legalább heti 40-50 órában...Nektek hol sikerült elhelyezkedni, ami legalább átlagos fizetés,meg munka szempontjából?

2020. jan. 19. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem kissé irreálisan ezek az elvárások így egyben...

Egyébként gyakornoki szerződést kell kötnöd, jobban mondva az egyetemnek és a munkahelyednek. Erre az időszakra a törvény írja elő a bért (Hetente a minimálbér 15%-a). Nem tudom van-e egyáltalán lehetősége a cégnek ettől felfelé eltérni. Szerintem úgy kell gondolkozni, hogy lehúzod az 1 hónapot ennyiért, aztán ha letettél valamit az asztalra akkor lehet hosszabbítani már nem gyakornoki, hanem diák szerződéssel, ahol lehet alkudozni már a bérezésben és jelenlétben is.

Mondjuk azt nem értem, hogyan akarsz heti 50 órát dolgozni.

2020. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam meg,nem a kötelező 6 hetes szakmai gyakorlatra gondoltam,hanem utána lévő bérezésre,mivel hosszú távra szeretnék tervezni mindenképpen, tudom, hogy semmit sem érek még pályakezdőként,mivel eddig csak diákmunkát végeztem,de egy ahhoz hasonló bér már jó lenne, mivel nem hallok túl biztató dolgokat...
2020. jan. 19. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Az Audiról én eddig jókat hallottam. Van egy csomó gyakornoki pozíció meghirdetve az oldalukon, azok között nézz szét. Videóból is van pár, facebookon, youtube-on pl., azokba is érdemes belenézni, vannak hasznos infók benne. A fizetést illetően nettó 200 körüli összegekről beszélnek, illetve a munkát is izgalmasnak, változatosnak definiálják. Persze lehet hogy ez csak etetés, nem tudom, elképzelhető az is, hogy a te infóid a jók.
2020. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig a max kereset amit hallottam az olyan nettó 150 körül volt ez heti 5 nappal 10 óra naponta.De nem is ez a baj,hanem a legtöbb szaktársam,haverom tényleg excel táblázatokat tölt,vagy alkatrészeket méreget,persze vannak kivételek,de oda nagyon nehéz bekerülni, ezért is gondolkodom inkább más helyeken,csak kicsit félek, hogy máshol sem várna jobb munka.
2020. jan. 19. 18:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakornoki pozícióban ezek egyáltalán nem rossz feladatok csak szólok. Ha köze van a tanulmányaidhoz akkor már jó. Nem azt kell várni, hogy majd te fogod a következő motort tervezni, de ha a tűz közelében vagy azt értékelni kell. Nyomulni, proaktívnak lenni. Ekkora cégnél még a gyakornokokat is rostálják, aztán azokat húzzák tovább meg felfelé, akiben látnak fantáziát.

Én személy szerint visszautasítottam anno az Audi gyakornoki pozíciót, mert irreálisak voltak az elvárásaik (konkrétan elvárták volna, hogy legalább egy félévet halasszak)


Ne a gyakornokságból akarj meggazdagodni. Türelmesnek kell lenni. Többet ér a karriered szempontjából, ha kicsit kevesebbért, dolgozol fél évet, de az önéletrajzodba be tudod írni mint releváns szakmai tapasztalat.


#1

2020. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Audi gyakornoki bér jelenleg heti 40 órával NETTÓ 160 ezer Ft. 3 hónap után, ha a gyakorlatvezetőd jól értékel, mehetsz a következő szintre, ami + nettó 12-13 ezer Ft (ezt akkor is megkapod, ha bármilyen okból, de egy napot sem tudsz menni abban a hónapban dolgozni). 4 gyakornoki fizetési szint van, a legfelső nettó (nagyjából) 200 ezer Ft (9 hónap után elérhető).


Már 2-3 éve is több volt a bruttó, mint amit írtál. Szóval nem tudom ezeket az összegeket ki mondta 2020-ban, de a cég gyakornoki honlapján is láthatod, amit leírtam, csak ott a bruttó van megadva.

2020. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!