Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ahol nem engedik a visszajarot...

Ahol nem engedik a visszajarot kiszámolni az miért van? Baj ha egy pultos, eladó mindig kiszámolja a kasszaval a visszajarot?

Figyelt kérdés
2020. jan. 24. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Hogy érted, hogy nem engedik kiszámolni? Az ügyfél/vendég nem engedi kiszámolni?
2020. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ezt én se igazán értem, konkrét példát tudnál írni
2020. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
*?
2020. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy vannak olyan helyek ahol a fonok csak a fejben szamolast engedi.


De be is lehet utni a gepbe, ha megvan a fizetendő összeg, el mondom a vevonek, rá megyek a részösszeg gombra és amennyi penzt ad beütem, és a gép kiszámolja a visszajarot.

Miért nem lehet ezt csinálni minden helyen?

Mi a baj azzal ha kiszámolom?

Nem mindenki tud fejben számolni és elég idegesítő hogy kozben beszél hozzad a vendeg, a kolléga is kerdez valamit mindig, a kasszaban is alig van apró, én mindig kiszamolom a kasszaban a visszajarot, eddig még nem szólt a főnök soha.

2020. jan. 24. 21:32
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Én sem értem, mi az, hogy nem engedik kiszámolni? Mégis csak vissza kell adnod, ahhoz pedig tudnod kell, mennyi az annyi, nem?
2020. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Mert nem kell kiszámolni, legalábbis én meg soha nem számoltam (mondjuk senki nem volt aki megtiltotta volna de egy teli vendéglátóegységben idő sem volt rá) eleve így tanultuk hogy kiegészítéssel adunk vissza, tehát egy 3545 Ft-os számlánal nem számolom ki mennyi a visszajáró hanem adok egy 5ost és mondom hogy 3500 aztán egy 500ast hangosan megint mondom hogy 4000 aztán egy ezrest és így tovább. :)
2020. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Előző vagyok bocsánat, 3495 akart lenni de remelem a példa így is érthető. :)
2020. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kiszámolni kell, hanem visszaadni a nagyobb pénzből. El kell kezdeni számolni annyitól, amennyibe az adott termék kerül addig, amekkora pénzt kaptál.


Pl 1270-ért fizettek egy tízezressel és azt mondja, hogy 1500-ból kér vissza, akkor

- először azt mondod, hogy köszönöm, majd

- felveszel egy 500-ast és azt mondod, hogy "kétezer", majd

- felveszel egy ezrest és azt mondod, hogy "hátomezer", majd

- felveszel egy kétezrest és azt mondod, hogy "ötezer", majd

- felveszel egy ötezrest és azt mondod, hogy "meg öt az tízezer", majd

- a kezébe adod a pénzt (vagy eleve a kezébe számolod bele).


Számológépezni nincs idő, ennyire azért vágd a matekot.

2020. jan. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!