Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A MÁV-Startnál a mozdonyvezető...

A MÁV-Startnál a mozdonyvezetői havi beosztásról tudnátok információt adni?

Figyelt kérdés
Itt is alkalmazzák a magánoknál jellemző négyes túrt? 12 órás szolgálatok vannak, vagy rövidebbek is jellemzőek? A szolgálatkezdés időpontja állandó, vagy mindig változik?

2020. jan. 25. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
6-12 óra közötti szolgálatok vannak. Telephelytől függ, van ahol nagyon sok rövid van, havi 22x mehetsz, hogy egyáltalán összejöjjön a nyomorult 160-168 óra. Kezdés össze-vissza, éjjel 1kor, hajnalban 2:50, 3:15, délelőtt, délután, este, bármikor. Két szolgálat között kell lenni 12 órának amit otthon töltesz, de csak papír szerint, mert esetenként ez csak 9-10 óra. Nem győzik olyan mennyiségben gyártani az új mozdonyvezetőket, mint amennyi távozik, képtelenség úgy vezényelni, hogy ne rokkanjon bele néhány éven belül aki marad.
2020. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Nyugatis szolgálatokról tudsz valamit mondani?
2020. jan. 25. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Arról nem tudok semmi konkrétat.
2020. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, hasznos információkat kaptam. Sajnos megerősítetted a már több helyen olvasott negatív információkat.
2020. jan. 25. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem a a startot védem... De az a négyes tur tudjuk milyen magánéknál. 4 nap egyhuzamban, aztán aludjal a mozdonyon... Persze a startnál meg tudták verni az asztalt hogy nincs otthon 12 óra... Most meg 4 napot furdetlenul retkesen jó a gépen
2020. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
A négyes tur az valóban négyes tur: nappal, éjszaka, pihenő, pihenő. Az általad leírt mozdonyon lakás már nagyjából mindenhol megszűnt, ahol még alkalmazzák ott a startos fizetés 2,5-szeresét viszi haza aki bevállalja.
2020. jan. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is erre a négyes túrra gondoltam, nekem is ezt mondták.
2020. jan. 26. 09:59
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Na ja, mióta a traines kiment legeltetni a románt azóta változás van.


De az utazási időt is számoljuk azért amit van ahol fizetnek, de effektíve nem annyit mintha dolgoznál... Es pl egy kukutyinban lezárt mozdonyhoz el kell jutni sokszor 200km utazassál. Ez a 4es tur meg itt bukik.. Nappaliból hogy mész vissza éjszakára ha éjjel kettőkor vergodsz haza? ... Úgy mint a startnál hullán.


Jo a magán de sok pénz csak akkor van ha hónapban legalább 20 12 órás szolit lenyomsz. Ha startnál lenyomsz ennyit ott is megvan ennyi.. Lásd változó telephelyesek 550-600.. A 2,5x pénz meg mese habbal... Nekem is lebegtették 750e forintos fizut. Aztán 3 havi túlóra is benne volt... Mi a jobb? ha van lehetőséged a mzdonyon élni hazavinni a nagy pénzt?, vagy kicsit élni is akarsz és a havi 400 is elég. Én 1 helyen kezdek, ugyan ott végzek. Vége után feluraval meg otthon vagyok.. Mi a jobb? Egyéni preferencia. Nekem a havi kötelező+20ora elég bőven, valaki meg fossa a 270 órákat.. Magánnál utóbbit lehet, és megfizetik.

2020. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!