Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifizettetheti velem a munkaad...

Kifizettetheti velem a munkaadőm a céges autó javittatásának költségét, ha elromlott miközben használtam?

Figyelt kérdés
Opel Astra 2018, már az első perctől nem volt tökéletes állapotban mert mondták, hogy mindig figyeljem vizet, merthogy kb 2000kilóméterenként kell bele tölteni fél litert. Valami csövön mindig elfolyt lassan, és még hátra volt 1hónap a kötelező garanciás szervizig. Azt mondták, hogy akkor majd megnézetik a hűtőt is, de addig nyugodtan járhatok vele így, csak figyeljem. Így is történt, csak nekem azt senki sem mondta, hogy fagyállót is kell bele önteni, ezért egyszercsak megfagyott benne a víz, és szétrepesztette a motort. Nő vagyok, nem értek az ilyesmihez, miért várják el tőlem hogy tudjam hogyan kell karbantartani egy autót? Most valóban nekem kell kifizessem?

2020. jan. 27. 07:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Mármint fagyálló helyett sima vizet öntöttél bele?


Azért az is vicces, hogy egy bőven garanciális autót nem visznek el javíttatni...


Hibáztál, ez nem kérdés, hiszen ha valamit nem tudsz, akkor hogy tudsz felelősséget vállalni érte?


Gondatlan károkozás miatt van helye kártérítésnek. A szerződésed tartalmazza ennek mértékét.

2020. jan. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

"csak nekem azt senki sem mondta"


Sajnos ez nem igaz, a gyakorlati és elméleti oktatás keretében is elhangzott amikor a jogosítványt szerezted.


Egyébként biztos van külön dokumentum ami szabályozza a cégautó használatát, amit aláírtál a munkaszerződésed mellett. Azt kellene elolvasni.

Ha pedig már jelezték, hogy veled akarják kifizettetni, akkor egy munkajogi ügyvéddel is beszélj mielőbb szerintem, mert ez 7 számjegyű összeg lesz.

2020. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Dehát betartottam az utasítást, miszerint időnként ellenőrizzem a hűtőfolyadékot, és ha szükséges töltsem fel. Azt már senki sem mondta, hogy a sima csapvíz nem megfelelő erre a célra!
2020. jan. 27. 09:42
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Mint írtam, amikor a jogosítványt szerezted, akkor ezt megtanították.
2020. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

Ugye te csak tetteted a hülyét?


Nyilván azért árulnak hűtő folyadékot, mert a víz is ugyanúgy jó, csak szeretünk ezerszeres áron vásárolni. :))



És hát igen, tök jogos, ha ezért tiéd a felelősség. Ez annyira alap! De te mondhattad volna az elején, hogy nem értesz hozzá! Az is jobb lett volna.

2020. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%
Amennyiben komoly a kérdés (mert ekkora hülye senki se lehet), akkor igenis kérhetnek kártérítést. Azt is el kellett volna mondani hogy ha dízeles az autó, ne benzint tölts?
2020. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Könyvelő vagyok, nem pedig autószerelő. A munkámat tökéletesen elvégzem, a flotta autók karbantartása nem az én feladatom.
2020. jan. 27. 10:27
 8/29 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem a tied. DE EZek alap dolgok JOGOSITVÁNYSZERZÉS előtt MEGTANÍTJÁK. így jogos lehet a kártérités.
2020. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

Ez oké, de akkor minek locsolsz bele vizet? És egyáltalán honnan tudod hova? Miért nem a benzin helyére öntötted?

Ha tudod hova kell, akkor azt miért nem hogy milyen folyadék való bele?

2020. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
az hogy nem töltünk csapvizet a hűtőrendszerbe az ugyanolyan alap dolog amit a kreszen és vezetésen megmondanak, mint hogy dízelmotorba nem tankolunk benzint. Szóval, teljesen jogos a cég panasza.
2020. jan. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!