Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főállásban álláskor is így...

Főállásban álláskor is így bánnak az emberekkel, mint gyakornokként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég bugyutának tűnhet a kérdésem, de jelenleg a dolog eléggé fusztrál. Fél éve szereztem egy alapfokú diplomát, és szeptemberben kezdtem el a mesterképzésem. Mivel még nappali tagozaton vagyok, csak gyakornak mertem jelentkezni egy olyan céghez, ami az alapfokú diplomámba vág bele. Sajnos ez a második hét, és kb. mlg mindig nem kaptam semmi érdemi munkát, csak kb. prospektusokat, könyveket, hogy: tessék, olvasd el, ezekben dolgozunk, ilyen programokban, így működnek. De tök szomorú, hogy kb. így kell megtanulni és nem is mutogatják. Azon gondolkodtam, ha esetleg valakit felvesznek főállásba, a kezdetek kezdetén is így bánnak vele, mint pl. egy gyakornokkal? Mert megmondtam, hogy fél évi gyakornoki program után szeretnék maradni főállásban, mert addigra már nem lesz annyi órám és belefér az időmbe.

A kérdésem röviden és tömören: főállásban is ennyire döcögősen megy a betanulás? Mikorra tud az ember érdemi mukát végezni?


2020. jan. 28. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg nem.
2020. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire általában nem. De gyakornokként kevés időt szánnak rád, mert az nettó veszteség (aki veled foglalkozik, nem végez produktív munkát), plusz te sem biztos, hogy maradsz és hasznos leszel.


De azért nehezen szokott menni a betanítás a legtöbb helyen, főleg, ahol nem túl magas a fluktuáció, és nincs benne gyakorlatuk.

2020. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a betanításom mellett már az első hét végén - második elején jutott egy saját (számomra) nagy projekt (3-4 hónap minimum). Mellette visznek tárgyalni partnercégekkel (nyilván itt leginkább figyelek és tanulok). Egy másik gyakornokunk már a második nap egy meglévő projektbe csatlakozott, de van aki pl 3 hét után is a doksikat bújja. Cégen is múlik és a tudásodon.
2020. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ezeket kell olvasnod és tanulnod és még fizetnek is érte az csak jó dolog. Mérnöki területen van aki azt mondja, hogy oké, programot munkaidőben videók esetleg kézikönyv alapján tanuld meg/gyakorold be, a katalógusban lévő termékeket nagyjából, hogy mit alkalmaznak meg otthon. Ne érezd magad kellemetlenül, én most leszek 2 hónapja egy nagy multinál, tegnap volt az, hogy kb. egész nap dolgoztam és jobb volt, mint a semmit tevés vagy 2 naponta 1 kisebb feladat csinálása. Gondolkodtam, hogy határozott idő végén dobbantok, mert a fizetés Budapesthez képest rossz, Hays katalógusban sincsen meg a minimum összeg és más helyeken is, ha csak félig bejelentve de átlagban 100k nettóval ad többet, persze pörgősebb és több melóért, kisebb túlórákkal...

Úgyhogy ne keseredj el, nézegesd a katalógusokat és növeld az agyi tárhelyed. :)

2020. jan. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!