Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú után mennyi az...

Állásinterjú után mennyi az az idő, ami után még érdemes reménykedni, hogy felvesznek?

Figyelt kérdés
Multi, 1 körös interjú. Ha 1 hétig nem jelentkeznek, akkor az már kuka?

2020. jan. 30. 00:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Komolyan elképedek az ilyen népségen!

Ha akarom azt az állást, akkor max. 2-3 napon belül rájuk telefonálok, hogy mi van, nem pedig otthon malmozva várom a sült galambot.

Nyugodt lehetsz, hogy már felvették azt a jelentkezőt, aki ezt megtette, nem az után fognak futkosni, aki szarik az egészre és nem is érdeklődik.

Gondolom, az ilyen a társkeresésben is ugyanolyan málé, azért van egyedül!

Vagy csak amolyan kamu álláskereső vagy, aki nem is akar dolgozni, és csak alibiből küldöz önéletrajzokat, hogy legyen otthon mit mutogatni anyunak:

"Én mindenhova jelentkezek, de sehova se vesznek fel!"

Nem hát...brühühü...

2020. jan. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 munkanapon túl már érdeklődnék. Azért az sem megoldás, amit az első írt, valószínűleg közelről még nem látott multit....2-3 nap múlva fölösleges lenne, hogy telefonálgass, mert simán lehet, hogy utánad még voltak interjúk, és senki nem szereti a nyomulós embereket.
2020. jan. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Interju utan irtal nekik egy eMailt, amiben megköszönted az interjut?

En az interju utan (2 napon belül) irtam nekik egy köszönö-eMailt es meg aznap kaptam valaszt.

2020. jan. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1 körös interjúnál jó eséllyel a döntéshozatali idő is rövid, szerintem 1 hétnél nem több.


Ugyanakkor nem lehet tudni, hogy mi az az időtartam, amikor már tuti nem vesznek fel (elképzelhető olyan, hogy felvesznek valaki mást, pár nap-hét alatt rájönnek, hogy nem vált be és akkor értesítenek Téged).

2020. jan. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Max 2 hét vagy 10 munkanap, többet nem érdemes várni rá.
2020. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Első: igazad van, de miért kell ilyen paraszt stílusban írni?
2020. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális ember megkérdezi az interjú végén, hogy kb. mennyi időn belül várható döntés (ha maguktól nem mondják) és ha ez időn belül nem kap visszajelzést, akkor esetleg rákérdez.
2020. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Multihoz jelentkeztem és egy barátom azon az osztályon dolgozik ahova jelentkeztem. Az első körös interjú után már másnap mondta a főnöke neki, hogy szólt a HR-nek, hogy hívjanak vissza. A HR közel 2 héttel késöbb hívott vissza.

Szóval nem kell aggódni, a HR borzasztóan lassú.

2020. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az elsőt nem tudom mi lelte. Levezeti ebből a kérdésből, hogy nincs párom, meg igazából nem is akarok dolgozni. Zseni.


A többieknek köszönöm a választ. Én eddig mindenhol azt hallottam, hogy nem érdemes zargatni a céget, ha akarnak úgy is keresnek.

2020. jan. 30. 23:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Multitól függ, nekem pl 3 köröm volt, az első kettőn mondták, hogy max. 2 hét, és a HR szól. 2 nap és 5 nap után szóltak is. Jelenleg ajánlatra várok, ez is max 1 hét. Tudni kell, hogy nem csak egy pozícióra keresnek embert, sokáig tart mindent egyeztetni a résztvevőkkel. Légy türelmes és kitartó. Kérdezz rá az interjú végén, hogy mikorra várható a válasz, ha az letelt, én 1-2 nap múlva tisztelettudóan érdeklődnék. Persze lehet mondják, hogy a sikertelen interjú esetén nem értesítenek, ilyenkor szerintem nincs értelme keresni őket, lépj tovább.
2020. febr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!