Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú kávézóban,...

Állásinterjú kávézóban, pubban, klubban, mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Eddig, csak a cégek telephelyén volt állásinterjúm.

Egy termelő, forgalmazó ipari cég egy tőlük független kávézóba hívott interjúra, ami inkább pub/klub jellegű.


Mire érdemes odafigyelni?

(diplomás állás)


Köszönöm a válaszokat, minden hasznos tapasztalatot felpontozok!



2017. júl. 13. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Elsősorban menj el oda vendégként párszor, és nézz körbe, milyen a hely (pl. vannak-e konzumlányok meg ilyesmi), nehogy olyasmi munkakörbe csöppenj, amilyenbe nem szeretnél.

Hasznos lehet, ha rákeresel a cég nevére a neten is, és elolvasod a véleményeket.

2017. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel kapcsolatban két tapasztalatom van, az egyik személyes, a másik a barátnőmé: Az enyém) Komolytalan. Azt figyeld, hogy meg hív-e valamire. Üdítő, kávé. Ha ebédre, akkor nyert ügyed van. Ha semmire komolytalan! Nekem is volt egy kávézós interjúm a legnagyobb melegben. Annyi esze nem volt, hogy meghívjon egy pohár vízre. Mondjuk volt nálam víz, de ezt ő nem tudta. Rögtön levágtam, hogy friss cég, fiatal megbízhatatlan "cégvezető" nem is lett belőle semmi. Ígérte, hogy hív, azóta is hív, mondjuk nem is mennék, mert elég volt a bemutatkozás, hiába volt rajta fehér ing.


A másik: A barátnőmet, kisebb étterembe hívták meg interjúra, ebédre, vagy vacsorára már nem vagyok benne biztos. A barátnőm elmondása szerint, nagyon szimpatikus volt és emlékszem, amikor mesélte ez megmaradt, hogy pont az nyerte el a tetszését, hogy ilyen figyelmesek, és mennyivel kötetlenül lehet beszélgetni egy vacsora felett. Felvették kb 5 évet dolgozott ott. ( Után a barátnőm kiment külföldre, csak azért nincs már ott)

2017. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Ez tuti valami pénzügyi közvetítési ügynök állás lesz. Én a helyedben el sem mennék.
2017. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Kamu.
2017. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Én egyből arra gondolnék, hogy valami baromságba akarnak beszervezni (életbiztosítást kéne árulnom meg hasonlók).

Mindenesetre én is azt tanácsolnám amit az első írt: nézz szét előtte a helyen és keress infókat a cégről.

2017. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1, 2, 3, 4, 5.: IGAZATOK lehet, mindenkit felpontoztam.


Leírom, amit tapasztaltam.:

Megkérdeztem, hogy lehetséges lenne-e a cég közeli telephelyén lebonyolítani az állásinterjút, erre azt a választ kaptam, hogy igazgatói döntés értelmében egy kávézóban bonyolítható le a kiválasztás első köre, a telephelyre csak azokat hívják a 2. körre, akik átmentek az első körön.

A cég alkalmazottja szerint ez Nyugat európai módszer.


A [link] -n rákerestem a Kft-re.

Azonos szóval kezdődő névvel (jellegzetes név) kidobott 1 db működő Bt-t, 2 db működő Kft-t és 2 db végelszámolás alatt álló, törölt Bt-t és 2 db törölt Kft-t.


A Kft-nek hét tagja, vagy résztulajdonosa van és 10 pénzforgalmi jelzőszáma három pénzintézetnél.

Az egyetlen telephely egy tanyán található, külterületen, vidéken, a központ a Balaton partján.


A cég tevékenysége:

Szervetlen vegyi alapanyag gyártása

(Főtevékenység.)

Fa-, építőanyag-, szaniteráru-nagykereskedelem

Alapanyag, üzemanyag ügynöki nagykereskedelme

Piac-, közvélemény-kutatás

Műszaki vizsgálat, elemzés

Mezőgazdasági vegyi termék gyártása

Festék, bevonóanyag gyártása

Hulladék újrahasznosítása

Egyéb termelési célú termék nagykereskedelme

Hulladék-nagykereskedelem

Vegyestermékkörű nagykereskedelem

Szerves vegyi alapanyag gyártása

Fa-, építési anyag ügynöki nagykereskedelme

Műtrágya, nitrogénvegyület gyártása

Ragasztószergyártás

M.n.s. egyéb vegyi termék gyártása

Porcelán-, üvegáru-, tisztítószer-nagykereskedelem

Egyéb háztartási cikk nagykereskedelme m.n.s.

Vegyi áru nagykereskedelme

Közúti áruszállítás

Költöztetés

Egyéb természettudományi, műszaki kutatás, fejlesztés

PR, kommunikáció

Üzletviteli, egyéb vezetési tanácsadás

M.n.s. egyéb szakmai, tudományos, műszaki tevékenység

Oktatást kiegészítő tevékenység

Mérnöki tevékenység, műszaki tanácsadás

M.n.s. egyéb információs szolgáltatás

Immateriális javak kölcsönzése

Konferencia, kereskedelmi bemutató szervezése

M.n.s. egyéb kiegészítő üzleti szolgáltatás

Egyéb információ-technológiai szolgáltatás

Saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése

Számviteli, könyvvizsgálói, adószakértői tevékenység

Irodagép kölcsönzése (beleértve: számítógép)


A monster.hu állásközvetítő oldal ezt írja a kávézós állásinterjúkról.:

„Gyanús jelek állásinterjún

Állásinterjú a kávézóban?

Az első intő jel az állásinterjú helyszíne lehet. Ha a szóbeli megmérettetésre nem a cég épületében és nem is egy személyzeti tanácsadó irodában tartják meg, hanem egy étteremben vagy kávézóban, az már gyanús. A komoly vállalatok abban az esetben is irodát bérelnek, ha épp átalakulóban vannak, vagy ha költözés miatt nem tudják használni eredeti irodájukat. Növelheti a kételyt, ha csak minimális információkat osztanak meg a vállalatról. A korrekt munkáltatók már az első interjún bemutatják a céget, a tevékenységi kört, és szólnak nagyvonalakban az ügyfélkörről is. Különösen az ügynöki állások esetén fordulhat elő a titkolózás. A pályázót kávézóba invitálják, magas fizetést ajánlanak, gyorsan felívelő karrierúttal, és csak többszöri találkozás után derül ki: konyhai eszközök értékesítéséről lenne szó, egyéni vállalkozói státuszban, teljesítménybérért.” - Oroszi Babett

forrás: [link]


Engem két éve egy étterembe lebeszélt interjún csúnyán átvertek, így azóta nem vagyok hajlandó céges telephelyen kívül interjúzni.

2017. júl. 14. 18:15
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Ezeken kívül is: egy interjún nem csak én mutatkozok be, hanem a vállalat is. Én is dönthetek úgy egy interjú alapján, hogy nem kívánok ott dolgozni. És én pl. szeretném is látni a jövendőbeli munkakörnyezetemet is. Ha kávézóban van az interjú, akkor erre lehetőségem sincs.
2017. júl. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7.: Plusz álláskeresésnél, CV küldés előtt szerintem a cégjegyzéken kívül érdemes itt is megnézni -egy ingyenes regisztráció-, hogy nem szerepel-e a cég az egyesített feketelistában (elmúlt 10 év hatósági ügyei).: [link]
2017. júl. 15. 10:45
 9/14 A kérdező kommentje:

Illetve beírni Google-ba.: "Cégnév"+"feketelista"


Pl. a békéltető testületek feketelistáit így kidobhatja.

2017. júl. 15. 10:46
 10/14 A kérdező kommentje:

Bár szerintem sokkal többet mond a cégszerkezet (pl. tulajdonos-tag / bejelentett dolgozók arány), ill. ha sok azonos, ill. hasonló nevű, különböző telephelyeken megszüntetett, felszámolt, törölt céget lehet találni.


De számomra az is furcsa, amikor egy Kft-nek tucatnyi pénzforgalmi jelzőszáma van egymástól teljesen különböző pénzintézetekben.

2017. júl. 15. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!