Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nekem is jár a garantált...

Nekem is jár a garantált bérminimum idei emelése?

Figyelt kérdés

Tehát tavaly 130 ezer volt a nettó fizetem (br. 195e Ft), gondolom, akkor a garantált bérminimumot kapom. Idén emelkedett 140 ezerre, de nekem még nem kellett aláírnom másik szerződést, hogy már nekem is annyi jár.

Futár vagyok. A főnököm állami támogatással vett fel májusban 10+5 hónapra, de a munkaszerződésemen határozatlan idő áll. Most akkor hogy is van ez?



2020. jan. 31. 18:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Még mielőtt valaki írná, hogy ezt miért nem a főnökömtől kérdezem meg, azért mert aki akkor volt a főnököm, amikor felvett, az már eladta az új főnöknek, de egyformán pénzéhes s**gf*ej mindkettő, nyilván letagadná, ha járna. A munkaügyi központba persze bemehetek megkérdezni, de az szó szerint egész délelőttös program olyan lassan halad minden, ezért szeretnék itt hozzáértő gyors választ kapni.
2020. jan. 31. 18:50
 2/5 anonim ***** válasza:

1. A futár munkához nem szükséges szakképesítés, így rád nem vonatkozik a garantált bérminimum.

2. A bérezésed csak akkor változhat, ha erről írásban megállapodtok a munkáltatóval.

2020. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam, hogy mégis miért lenne szakképesítéshez kötve a futár munka, csak fura volt hogy pont annyit ad, mint a garantált bérminimum, miközben adhatna papíron csak minimálbért, hisz úgyis egy akkora hazug csaló, a pénzmosó éttermével együtt..
2020. jan. 31. 18:55
 4/5 anonim ***** válasza:
De, jár a berminimum. allami tamogatassal vett fel, nem adhat kevesebbet
2020. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, úgy egyébként most nem piszkálásként, de nincs másik hely? Akár futárcég ahol értelmes bért lehet keresni? Lehet érdemes lenne váltanod.
2020. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!